خانه / دسته‌بندی نشده / پیام تسلیت آیت الله فرحانی در پی ارتحال یکی از علمای دزفول

پیام تسلیت آیت الله فرحانی در پی ارتحال یکی از علمای دزفولآیت اله حاج سیدمحمدحسن آقامیری از علمای برجسته خوزستان روز پنجشنبه بر اثر بیماری در گذشت.
به گزارش ایرنا در پیام آیت الله فرحانی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
إنالله و إنا إلیه راجعون
قال الصادق علیه السلام: «إذا مَاتَ المؤمِنُ الفَقِیهُ ثلمَ فِی الاسلامِ ثُلمَةٌ لا یَسُدّها شَی‏ءٌ» و قال: «ما مِن أَحَدٍ یَمُوتُ مِنَ المؤمنینَ أَحَبّ إِلَی إبلیسَ مِن مَوتِ فَقِیه»
ضایعه ارتحال عالم ربّانی، دانشمند گرانسنگ، فقیه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و استاد متخلق اخلاق، «حضرت آیت ا… حاج سید حسن آقامیری(ره)» موجب تاثر و تأسف اینجانب و همه دوستداران علوم دینی، فرهنگ شیعی و انقلاب اسلامی گردید.
این حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزهی علمیه ، روحانیت و جامعه‌ی مذهبی دزفول و به ویژه ارادتمندان و شاگردانی است که سالیان سال از محضر این استاد فرزانه بهره می‌بردند.
آن عالم بزرگوار که بحق نمونه یک عالم مهذب زاهد متقی بود، سال‌ها در حوزه‌ علمیه ، صاحب کرسی تدریس علوم فقهی و اخلاقی بود و علاوه بر طلاب فاضل، توده مردم و جوانان متدین نیز از مناهل علم و عمل او بهره می‏گرفتند.
رحلت این فقیه صمدانی، اینک و در ایام عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) معنایی جز پیوند عمیق روحی بین آن بزرگمرد با اجداد طاهرش ـ علیهم السلام ـ ندارد.
اینجانب این ضایعه‌ مؤلمه را به محضر حضرت ولی عصر(عج) عجل الله تعالی فرجه الشریف ، علمای اعلام، طلاب حوزه‌ی مبارکه و به امت اسلام به ویژه مردم عالم پرور دزفول تسلیت می گویم . همچنین به خانواده‌ی مکرّم و دیگر بازماندگان ایشان عرض تسلیت کرده، و از خداوند سبحان برای آن فقید سعید علو درجات و برای متعلقین تسلّا و صبر جمیل را مسألت می نمایم.
عبدالکریم فرحانی – نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری 15 محرم الحرام .1439
آیت اله حاج سیدمحمدحسن آقامیری از علمای برجسته استان خوزستان از شاگردان مرحوم حاج شیخ مرتضی حائری و وحید خراسانی بود که به واسطه ارتحال ایشان یکشنبه 16 مهرماه مصادف با 17 محرم عزای عمومی در شهرستان دزفول اعلام شده است.
6068
دریافت خبر: محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید