خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری مراسم اربعین حسینی باید به سمت مردمی شدن برود

برگزاری مراسم اربعین حسینی باید به سمت مردمی شدن برود



به گزارش خبرنگار ایرنا٬ موسی خادمی شنبه شب در جلسه ستاد اربعین حسینی در محل استانداری لرستان اظهار کرد: باید در فرصت باقیمانده از همه ظرفیت های خود در جهت افزایش بار مردمی این مراسم نهایت استفاده را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه مسئله اطلاع رسانی در خصوص این مهم از اهمیت بالایی برخوردار است ،گفت: در قدم نخست باید یک لیست از اقلام خاص و فسادناپذیر به مردم اعلام شود و در کنار این ها استفاده از منابع دولتی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
خادمی ، تامین تجهیزات و استفاده بهینه از امکانات را یکی دیگر از مسائل مهم در نظر گرفته شده توسط ستاد اربعین حسینی عنوان کرد و افزود: از همه دستگاه های اداری انتظار می رود که امکانات و تجهیزات خود را با بهترین شکل ممکن در خدمت زائرین قرار دهند.
مدیرکل حج و زیارت استان نیز در این جلسه از ثبت نام بیش از 2هزار و 500 لرستانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی تاکنون خبر داد و گفت: با توجه به قانون لزوم تهیه ویزا برای شرکت در این مراسم٬ پیش بینی می شود که امسال تعداد ثبت نام کنندگان لرستانی به بیش از 30هزار نفر برسد.
محمد خسروی گفت: امسال در سطح استان 16 دفتر پستی و پنج دفتر موقت در 58 نقطه از استان لرستان به متقاضیان شرکت در مراسم اربعین حسینی خدمات خود را ارائه می کنند.
وی با بیان اینکه لرستان مسیر عبور زائران 4 کشور و 14 استان است افزود: این مسئله فرصت مناسبی برای معرفی استان می باشد لذا توجه بیشتر به تجهیز موکب های استان باید در دستور کار قرار گیرد.
خسروی توصیه کرد که زائران بصورت گروهی اقدام به شرکت در این مراسم نمایند چراکه در این صورت ارائه خدمات و ساماندهی آنها به شکل بسیار بهتری صورت خواهد گرفت.
7264/6060
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید