خانه / دسته‌بندی نشده / حرکت کاروان اسیران عاشورا در آستانه اشرفیه بازخوانی شد

حرکت کاروان اسیران عاشورا در آستانه اشرفیه بازخوانی شدبه گزارش خبرنگار ایرنا این شبه کاروان امروز (شنبه) حرکت خود را از مسجد جامع روستای امشل بخش مرکزی آستانه اشرفیه آغاز کرد.
در این آیین نمادین که با راه اندازی کاروانی از شتر سواران همراه بود، گروهی از شرکت کنندگان در حالی که بصورت نمادین، لباس های سبز و خاندان اهل بیت (ع) را پوشیده بودند، این کاروان را همراهی می کردند.
همچنین گروهی با پوشیدن نمادین لباس های سپاه کفر و یزیدیان و با در دست داشتن گرزهای آهنین ، تازیانه و شمشیر اسرای این شبه کاروان را همراهی کردند.
در مسیر حرکت این شبه کاروان که در میان حزن و اندوه مردم عزادار و سوگوار انجام شد، تعدادی از تعزیه خوانان با اجرای نمایش تعزیه گوشه هایی از مصیبت ها و رنج های اهل بیت (ع) و اسیران عاشورایی را در سفر کربلا به شام به نمایش گذاشتند.
آیین شبه کاروان اسیران عاشورا یکی از مراسم های سنتی و مذهبی مردم روستای امشل آستانه اشرفیه است که همه ساله در هفتمین روز از شهادت امام حسین (ع) برگزار می شود.
روستای امشل در حدود سه کیلومتری شهر آستانه اشرفیه قرار دارد. شهرستان مذهبی آستانه اشرفیه در 35 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
7287/2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید