خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب انگلیسی «فقط خدا می تونه به من کمک کنه» منتشر شد

کتاب انگلیسی «فقط خدا می تونه به من کمک کنه» منتشر شدمریم جعفری حصارلو نویسنده کتاب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این داستان در قطع رقعی با 150صفحه با واژگان تخصصی در سطح دکتری هنر و به شیوه طنز و در ژانر گروتسک نوشته شده است.
وی با بیان اینکه عنوان این کتاب یک داستان 26 قسمتی انگلیسی بوده که روند از کفر به خدا رسیدن یک دخترنوجوان در فضای مسیحیت را روایت می کند خاطر نشان کرد: دختر در اثر یک اتفاق ساده دست به قتل می زند که اولین قتل باعث قتل دوم شده و همینطور ادامه پیدا می کند که درنهایت دختر با شیطان قرارداد و درگیر مسئله خداشناسی می شود.
وی گفت: سپس شیطان به او کمک می کند تا زنده بماند و او را به سمت کفر می کشاند، اما در نهایت تنها خداوند به فریادش می رسد و از وضعیت های مضحک و در عین حال هراسناک رهایش می کند.
این نویسنده کتاب که از ابتدا تا انتهای داستان او همچنان در دادگاه و در حال روایت داستان زندگی اش است تا به جرم قتل های پی در پی پاسخگو باشد گفت: اما تنها با خود می گوید که «فقط خدا می تونه به من کمک کنه».
جعفری حصارلو به فرآیند تدوین این کتاب اشاره کرد و افزود: سه سال پیش در کلاس زبان تخصصی دکتری و با تشویق به برخی اساتید زبان انگلیسی نوشتن این کتاب را آغاز کردم.
وی با بیان اینکه این کتاب می تواند برای افرادی که تمایل به کنکور دکتری هنر دارند نیز مفید باشد اظهار کرد: ازسوی دیگر این داستان 26 قسمتی طنز که در فضایی سورئالیستی و گروتسک، خنده زهرآلودی را بر لب می نشاند که همچنین شخصیت محوری در فضایی فانتزی موقعیت قتل های مسلسل وار مضحک را با ویژگی سیلان ذهن نقل می کند.
به گفته وی این کتاب دارای یک دیکشنری بوده و طرح جلد کاری از سعید زاشکانی، صفحه آرا مرجان شام بیاتی و سهیل صالح است که میترا اندرز و مرضیه وروانی فراهانی ویراستاران آن هستند.
مریم جعفری حصارلو پیش از این اولین نماینشامه دو زبانه با موضوع فاجعه منا را در سال95 به رشته تحریر درآورد.
خبرنگار: امین کمالی فر**
تهرام/7247/انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید