خانه / دسته‌بندی نشده / 5 کتاب ایرانی به کاتالوگ کلاغ سفید 2017 مونیخ راه یافتند

5 کتاب ایرانی به کاتالوگ کلاغ سفید 2017 مونیخ راه یافتندبه گزارش شنبه گروه اخبار فرهنگی ایرنا از کانون پرورش فکری، کتابخانه‌ مونیخ آلمان همچون سال‌های گذشته 200 اثر راه یافته به فهرست کلاغ سفید را اعلام کرد.
این کتابخانه هر سال مجموعه‌ای با عنوان White Ravens یا کلاغ سفید منتشر می کند و کتاب‌هایی از کشورهای مختلف که از سوی متخصصان ادبیات کودک بررسی و انتخاب شده‌اند در این کاتالوگ به مخاطبان معرفی می‌شود.
«گوی و چوگان» سرگذشت ورزش در ایران، نوشته جمال‌الدین اکرمی با تصویرگری محمد حقانی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «اسمش چیه؟» 52 شعر از 6 شاعر، با تصویرگری 13 تصویرگر ایرانی و خارجی از کتاب‌های فندق؛ نشر افق، «چرا آواز می‌خوانی زنجره» نوشته بابک صابری با تصویرگری نگین احتسابیان؛ نشر طوطی، «دشت پارسوا: حومه سکوت» نوشته مریم عزیزی از نشر افق، و «صفورا اره و غلام بهونه گیر: عاشقیت در هفت روز» نوشته‌ی اعظم مهدوی از نشر هوپا در فهرست 2017 جای گرفته است.
کاتالوگ مهم بین‌المللی کلاغ سفید هر ساله دربرگیرنده 200 عنوان از کتاب‌های برتر دنیا است. در این کاتالوگ به همگان پیشنهاد می‌شود که این کتاب‌ها را خریداری کرده و مطالعه کنند. امسال این 200 کتاب از میان 38 زبان زنده‌ دنیا انتخاب شده‌اند.
لیلا(رویا) مکتبی‌فرد از امسال به عنوان کارشناس بخش فارسی کتابخانه بین‌المللی کودکان مونیخ این مسئولیت را عهده‌دار شده‌ است در حالی که این مسولیت تا سال 2016 برعهده لیلی سجادی بود که از سال 1994 در کتابخانه‌ مونیخ استخدام شده و در بخش کتاب‌های فارسی، عربی و ترکی مشغول به فعالیت بود. او سال گذشته بازنشسته شد.
در بخش فارسی کتاب‌خانه مونیخ همه ساله کتاب‌های ناشران ایرانی بررسی و پنج عنوان کتاب انتخاب و برای چاپ در کاتالوگ معرفی می‌شود.
فراهنگ**1540**1823
دریافت: حمید بحرینیان* انتشار:طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید