خانه / دسته‌بندی نشده / معاون استاندار یزد: قصه گویی ظرفیت بالایی برای انتقال فرهنگ دارد

معاون استاندار یزد: قصه گویی ظرفیت بالایی برای انتقال فرهنگ داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی طالبی شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد افزود: قصه گویی موجب پرورش خلاقیت ها و بازتاب دهنده فرهنگ و هنر ایرانی و تقویت کننده باورهای دینی است.
وی ادامه داد: از قصه و قصه گویی می توان در تقویت ارزش ها، باورها و ایجاد انگیزه و انسجام بخشی میان قومیت ها و همچنین پل ارتباطی میان فرهنگ‌های متفاوت استفاده کرد .
همچنین مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد گفت: قصه‌گویی یک ابزار مهم برای ‌آموزش های ماندگار برای کودکان و نوجوانان است و جزو فعالیت های ارزشمند این کانون محسوب می شود.
عباسعلی دانافر افزود: کودکان ما با قصه و قصه‌گویی در زمینه های مختلف به رشد و تعالی کامل می رسند و از رشد تک‌بعدی آنها جلوگیری می شود.
در جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد که در بخش‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها ، رضوی، نوجوان ، فراگیر، آزاد و مربیان برگزار شد 10 قصه‌گوی برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نعیمه جدی با قصه الم بلم بو، در بخش نوجوان سجاد اسماعیلی با قصه زبان حیوانات، ساجد قاسمی با قصه گنج بد بو و در بخش رضوی نعیمه بیدمشکی با قصه انتظار شیرین به عنوان قصه‌گویان برتر شناخته شدند.
قصه‌گویان برتر 2 بخش اول به طور مستقیم راهی مرحله کشوری جشنواره و در بخش رضوی، برگزیده این بخش به طور مستقیم راهی جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) می شود.
در بخش فراگیر این جشنواره نیز هانیه زارع با قصه وزیر شیر به عنوان قصه‌گوی برتر شناخته شد که این برگزیده نیز مستقیم راهی مرحله کشوری جشنواره می شود.
در بخش آزاد و مربیان محترم جره‌ئی با قصه گوساله لجباز، مصطفی حدادی با قصه حمال رمال، فرزانه قاسمی با قصه بز اخفش، فریبا قیومی زاده با قصه خروس و گردو دزد و محمدعلی مومنی زاده به عنوان قصه‌گویان برتر معرفی شدند.
در بخش آزاد و مربیان، برگزیدگان به مرحله منطقه ای بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه یافتند که این مرحله از جشنواره از 27 تا 30 آذرماه به میزبانی یزد برگزار شود.
در این مراسم ، قصه‌های گوساله لجباز توسط محترم جره‌ئی و انتظار شیرین توسط نعیمه بیدمشکی اجرا شد.
7536/ 6014/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: کاظم شاملوانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید