خانه / دسته‌بندی نشده / سه زنگ 2 ساعته حداقل آموزش روزانه مدارس ایلام است

سه زنگ 2 ساعته حداقل آموزش روزانه مدارس ایلام استعلی بیرانوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با ذکر اینکه زمان فعالیت آموزشی در مدارس همه مقاطع تحصیلی نباید از شش ساعت کمتر باشد تصریح کرد: بیشتر شدن زمان اموزش ایراد ندارد اما کمتر آن تخلف است.
وی توضیح داد: چنانچه مدارس فعالیت فوق برنامه داشته باشند می توانند زمان آموزش خود را به هشت ساعت در روز افزایش دهند و در این زمینه مانعی وجود ندارد.
وی اظهار کرد: این اداره کل برای اجرای قوانین تحصیلی در مدارس همه مناطق آموزشی نظارت کامل داشته تا تمامی موارد در مدارس به صورت مطلوب اجرایی شود.
مدیر کل آموزش و پرورش ایلام با بیان اینکه هیچگونه کمبود معلمی در استان ایلام وجود ندارد و با جابجایی نیروها این مشکل برطرف شده است گفت: نسبت دانش آموز و معلم در این استان با استاندارد کشوری همخوانی ندارد و مهمترین علت این موضوع نداشتن توازن نیروی انسانی است.

تعداد اموزگاران درایلام بالاتر از متوسط کشور است
وی با بیان اینکه اکنون به ازای هر هشت دانش آموز در این استان یک معلم در مدارس فعالیت دارد افزود: این در حالی است که در سطح کشور به ازای هر 12 دانش آموز یک معلم فعالیت می کند.
وی ادامه داد: با احتساب جمعیت 95 هزار نفر دانش آموزی در این استان بیش از 11 هزار و 300 فرهنگی در ایلام وجود داشته که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه بیان اینکه این استان در برخی رشته های تحصیلی نظیر مرکز استان در مقطع متوسطه دخترانه با مازاد نیرو مواجه است، یاداور شد: در عین حال در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه هستیم که بیشتر مربوط به مدارس ابتدایی شهر ایلام، متوسطه پسران ایلام و شماری از مدارس چرداول در تمامی مقاطع است.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام بی توجهی به نیازهای آموزشی مناطق در جذب و بکارگیری نیروها در سال های گذشته را مهم ترین علت نداشتن توازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش این استان عنوان کرد.
به گفته بیرانوند، مشکل کمبود معلم در برخی مناطق این استان همه ساله با پرداخت حق التدریس به نیروهای موجود، دعوت از بازنشستگان، جابجایی و انتقالات و نیروهای حق التدریس آزاد که چند سال گذشته بکارگیری شده اند، رفع می شود.
دانش آموزان استان ایلام در سال تحصیلی جدید در یک هزار و 300 واحد آموزشی تحصیل می کنند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار: شهریار حیدری فر
7171/6034انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید