خانه / دسته‌بندی نشده / نمایشگاه عکس های برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی خیام در اراک

نمایشگاه عکس های برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی خیام در اراکبه گزارش ایرنا، ‏‎رئیس انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا، گفت: ‏‎این نمایشگاه با همکاری انجمن عکاسان استان مرکزی و کلوپ عکس فوکوس برگزار شده است.
عادل عزیزی افزود: در این نمایشکاه 130 فریم عکس 40 در 60 سانتیمتر بر روی شاسی شامل هفت بخش آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر من، خلاقه، سفر، نجوم و فتوژورنالیسم در معرض دید عموم قرار گرفته است.
وی ادامه داد: چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران( کلوپ عکس فوکوس ) وابسته به موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام اجرایی شد که آیین افتتاحیه و اهدای جوایز این دوره خردادماه امسال با حضور ریکاردو بوسی، رئیس فیاپ از ایتالیا و مسئول جشنواره‌های فیاپ از لوگزامبورگ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
‏‎رئیس خانه عکاسان استان مرکزی بیان کرد: در چهارمین دوره این جشنواره 21 هزار و 399 قطعه عکس از هنرمندان 55 کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد و داورانی از فرانسه و ایران انتخاب آثار را برعهده داشتند.
وی اضافه کرد: آثار برتر جشنواره در ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین، عمان، یونان، هنگ کنگ، آرژانتین، روسیه، عربستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، مقدونیه و شهرهای مختلف ایران و چندین شهر آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته شده است.
عزیزی یادآوری کرد: محمد وروانی فراهانی تنها عکاس شرکت کننده در این نمایشگاه از استان مرکزی است.
این نمایشگاه تا 27 مهرماه امسال در 2 نوبت صبح و عصر پذیرای علاقه مندان است.
بیش از یکصد عکاس به صورت سازماندهی شده زیر نظر خانه عکاسان استان مرکزی فعالیت می کنند.
3017/6013/ خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید