خانه / دسته‌بندی نشده / معاون استاندار گیلان: تقویت مشارکت مردمی، نیازمند امیدآفرینی است

معاون استاندار گیلان: تقویت مشارکت مردمی، نیازمند امیدآفرینی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد احمدی پور عصر سه شنبه در آئین معارفه مدیر جدید سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در رشت افزود: مشارکت مردم و سرمایه اجتماعی دو عنصر بهم پیوسته است که می بایست بیش از همیشه مورد توجه واقع شود.
وی اظهار کرد: رای مردم گیلان به رئیس جمهوری پس از استان های سیستان و بلوچستان و کردستان، به لحاظ تعداد، سومین استان است و مشارکت آنان در رتبه پنجم کشوری ثبت شد.
وی با بیان اینکه گیلان یکی از استان های پیشرو در فرهنگ و عرصه های سیاسی و اجتماعی است، از مسئولان کشوری خواست این استان را با نگاهی ویژه مورد توجه قرار دهند.
احمدی پور با بیان اینکه نگارش تاریخ شفاهی در همه جای کشور ضعیف است، این موضوع را در گیلان نیز ضعیف توصیف و بیان کرد: اهتمام به اسناد ، تاریخ شفاهی و آثار مکتوب یک ضرورت است و باید برای انتقال به نسل آینده، مورد توجه قرار گیرد.
محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: گیلان به نوعی نخستین استان پیشرو در رای به دولت دکتر روحانی در دولت دوازدهم محسوب می شود و باید مورد توجه ویژه دولت باشد.
وی بیان کرد: کتابخانه مرکزی رشت به لحاظ طولانی شدن در روند احداث ، به آثار باستانی استان بدل شده و نیازمند نگاه ویژه مسئولان کشوری است.
به گزارش ایرنا کتابخانه مرکزی رشت دارای هفت هزار و 600 متر مربع زیربناست که عملیات ساخت آن از سال 84 آغاز شده و تاکنون 50درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
غلامعلی جعفرزاده یکی دیگر از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم وضعیت حفظ و نگهداری اسناد ، ثبت و ضبط تاریخ شفاهی و کتابخانه ملی رشت را رهاشده توصیف کرد و از مدیران کشوری خواست نگاه ویژای به گیلان داشته باشند.
در پایان این مراسم از زحمات و تلاش های حسین عباس نژاد کارسیدانی و علی خلیلی چولابی مدیران پیشین سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان تجلیل و سکان مدیریت این سازمان بهژاله حساس خواه سپرده شد.
خبرنگار: ضامن**انتشاردهنده: کبیری
1881/2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید