خانه / دسته‌بندی نشده / 14 هزار دانش آموز ایرانی خارج از کشور ظرفیت خوبی برای معرفی ایران هستند

14 هزار دانش آموز ایرانی خارج از کشور ظرفیت خوبی برای معرفی ایران هستندمهدی وحدانی، سه شنبه در حاشیه اختتامیه نخستین مسابقه بین المللی عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی کشور در شهرستان داراب، در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموزان در سفر به ایران با جغرافیا و تاریخ کشورشان بیشتر آشنا می شوند و این یک اقدام تبلیغی مناسب برای ایران است.
وی ادامه داد: هدف ما جذب حداکثری این دانش آموزان است و بسیاری از آنان در جشنواره های بین المللی ایران از جمله جشنواره امام رضا (ع) و مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری شرکت می کنند.
وحدانی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: شهرستان داراب می تواند پایتخت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی کشور باشد.
او بیان کرد: فرهنگیان و دانش آموزان داراب از ظرفیت ها و قابلیت های خوبی برخوردارند و این شهرستان با برگزاری مسابقه های بین المللی همچون عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی، می تواند گامی مهم در معرفی این شهرستان در سطح بین الملل بردارد و آینده ای روشن برای این منطقه قابل پیش بینی است.
وحدانی، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری نخستین مسابقه بین المللی عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی در
شهرستان داراب، خواستار برگزاری اینگونه مسابقه ها در سایر نقاط ایران و مدارس ایرانی خارج از کشور شد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس هم در این آیین بیان کرد: برگزاری چنین رقابت هایی می تواند موجب شناسایی استعدادهای نخبه و برقراری تعامل بین المللی در بین دانش آموزان داخل و خارج از کشور شود.
حمید رضا آذری بیان کرد: دانش آموزان نخبه و با استعدادی در کشور و استان فارس داریم که از توانایی های بسیار بالایی در زمینه های مختلف برخوردارند که باید آنها را به خوبی پرورش داد.
محسن خوشحال، دبیر مسابقه بین المللی عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی هم گفت: در این مسابقه 2 هزار و 400 نفر با هشت هزار و 600 اثر از کشورهایی از جمله روسیه، امارات، ترکیه، لبنان، هند، پاکستان، دبی و آذربایجان شرکت کردند که از میان این آثار 41 اثر انتخاب و به صاحبان آنها هدایایی اهدا شد.
شهرستان داراب در فاصله 253 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
6118
خبرنگار: مجتبی صالحی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید