خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری همایش بین المللی اتحادیه دانشگاه های جهان با شرکت نمایندگانی از ایران درغنا

برگزاری همایش بین المللی اتحادیه دانشگاه های جهان با شرکت نمایندگانی از ایران درغنابه گزارش ایرنا، اساتید و روسای دانشگاههای مطرح جهان در این همایش، در خصوص موضوعات تخصصی دانشگاهی و آخرین نظریه های مدیریت و رهبری در دانشگاه ها ، به بحث و تبادل نظر و تجربه می پردازند.
شماری از رئیسان دانشگاه های ایران از جمله رئیس دانشگاه تهران در این همایش حضور یافته و در خصوص توانمندی های علمی و دانشگاهی ایران به سخنرانی پرداختند.
چند تن از رئیسان دانشگاه های ایران از جمله محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران همراه با نصرت الله مالکی سفیر کشورمان در غنا روز چهارشنبه با خانم ‘گیف تی’ نماینده مجلس غنا ملاقات و در ادامه از دانشگاه اسلامی غنا و مرکز سلامت ایرانیان ( ایران کلینیک) بازدید کردند.
رئیس دانشگاه تهران قرار راست روز جمعه با وزیر علوم غنا نیز دیدار کند.
جمهوری غنا کشوری در غرب قاره آفریقا است. آکرا پایتخت این کشور است و واحد پول این کشور سِدی غنا نام دارد.
زبان رسمی این کشور انگلیسی است و 67 درصد از مردم به آن به این زبان تکلم می‌کنند. جمعیت 27 میلیونی غنا از اقوام مختلف تشکیل شده‌ است .
98 درصد مردم غنا سیاه‌پوست هستند و بیشتر مردم این کشور مسیحی و حدود 17 تا 20 درصد نیز مسلمان هستند.
غنا در ششم مارس 1957 از بریتانیا استقلال یافت. در آن تاریخ، دو مستعمره بریتانیا یعنی «ساحل طلا» و توگولند که یک سال پیش از آن با هم ادغام شده بودند، کشوری به نام غنا را تشکیل دادند. در اول ماه جولای 1960 نظام جمهوری در غنا رسمیت یافت.
خاورم **2041*شبس*1613**خبرنگار: سید شاهپور حسینی*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید