خانه / دسته‌بندی نشده / موزه دفاع مقدس دایره المعارف اسلام و انقلاب محسوب می شود

موزه دفاع مقدس دایره المعارف اسلام و انقلاب محسوب می شودبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، سید مرتضی سقاییان نژاد روز پنجشنبه در بازدید از کارگاه ساخت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم، با قدردانی از پیگیری های مستمر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در رابطه با این موزه اظهار کرد: در اصل داشته های هر جامعه سرمایه ها و ذخیره هایی است که حفظ و حراست از آنها، موجب رشد و بالندگی آن جامعه بوده است و هر گونه بی توجهی، سکون و عدم رشد آن را در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر این که رشد آدمی مستلزم داشتن آگاهی است، تصریح کرد: هر قدر میزان آگاهی افراد از سرمایه ها، داشته ها و میراث فرهنگی و هویت و شناسنامه جامعه زیادتر باشد، درجه و حساسیت حفظ و حراست از آنها بالاتر می رود.
وی با اشاره به این که انقلاب خود یک سرمایه عظیم است، گفت: انقلاب اسلامی پدیده ای محیرالعقول در قرن بیستم بود و توام شدن دین و سیاست، جاری شدن فلسفه حکومت دینی و نیز برهم زدن حکومت های سکولار را در منطقه بسیار حساس خاورمیانه را در پی داشت.
عضو شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم خاطرنشان کرد: پس از گذشت حدود 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این انقلاب در شرف تبدیل به تمدن اسلامی است.
وی دوران دفاع مقدس را یکی از بخش های مهم تاریخ انقلاب نامید و گفت: تنها زمانی که تهاجم فرهنگی به صفر رسید، همین دوران دفاع مقدس بود و هر وقت در راستای ارزش ها و فطرت پاک و الهی حرکت می کنیم، آثار تهاجم فرهنگی در جامعه رو به افول می نهد. وی بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را متاثر از فرهنگ ارزشی اسلام، انقلاب اسلامی ایران و سال های دفاع مقدس خواند و افزود: همه ما باید زیروبم و حساسیت ها و اهمیت انقلاب و دفاع مقدس را بشناسیم و آن را به دنیا معرفی کنیم.
سقاییان نژاد یادآور شد: در سال های جنگ تحمیلی ده ها کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم در نبرد علیه ما با هم همدست شده بودند و امروز همه کسانی که دغدغه فرهنگ ایثار و مقاومت را دارند، باید از دستاوردها و پیروزی های به دست آمده از دوران دفاع مقدس به خوبی مراقبت کنند.
عضو شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم گفت: جنگ پدیده خوبی نیست، اما مواهب «دفاع» برای ملت ما مقدس و فراوان بود و دفاع مقدس مرکز ثقل تمامی ارزش ها محسوب می شود.
وی با اشاره به ساخت موزه های جنگ در دیگر کشورها افزود: انقلاب و دفاع مقدس ما خیلی فراگیرتر از آنها می باشد و از آنجا که قم مرکز انقلاب است، موزه قم نباید نسبت به دیگر موزه ها نقصان و ضعفی داشته باشد و در سریع ترین زمان ممکن تکمیل شود.
در این جلسه که با حضور احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم برگزار شد، بر تشکیل جلسه های مشترک و محوطه سازی، ساخت و تکمیل فضای سبز موزه در اسرع وقت تاکید شد.
باغ موزه دفاع مقدس قم به عنوان یکی از برکات و دستاوردهای سفر تاریخی سال 89 رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان قم شروع شد.
در آذرماه سال 92 روند اجرایی این طرح به دلیل عدم تامین بودجه لازم متوقف شود، پس از آن با حمایت های خاص دفتر رهبر معظم انقلاب، هم چنین استاندار وقت و نمایندگان مردم در مجلس اوایل سال 94 کار اجرایی طرح مذکور دوباره آغاز شد.
7406/ 6133/ تنظیم کننده: عباس منجمی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید