خانه / دسته‌بندی نشده / نیاز به محل برپایی جشنواره های سینمایی یک مطالبه جدی و قدیمی است

نیاز به محل برپایی جشنواره های سینمایی یک مطالبه جدی و قدیمی استبه گزارش روز جمعه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از سی‌و‌چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران افزود: نیاز مبرمی به ایجاد فضای ثابت برای جشنواره‌های سینمایی داریم و در مجموع اصل این نکته که جای ثابتی برای برگزاری نمایشگاه‌های سینمایی داشته باشیم، یک تقاضای جدی و مطالبه قدیمی است و امیدواریم هم شرایط و هم منابع مالی اجازه بدهد تا این اقدام صورت بپذیرد.
وی ادامه داد: خوشبختیم جشنواره فیلم کوتاه، امسال درمحیط سینمایی‌تری برگزار می‌شود و این محیط سینمایی به علاقه مندان به سینمای کوتاه برای برقراری گفتمان فرهنگی می تواند کمک بسزایی داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اهمیت اکران فیلم کوتاه در طول سال و در فضاهای متنوع فرهنگی یادآور شد: فیلم کوتاه چه در فضای داخلی و چه در فضای بین‌المللی فرصتی برای ما ایجاد کرده واین مهم روزبه‌روز رو به افزایش است و افزایش این فضا موجب می شود به نمایش عمومی این آثار بی اندیشیم.
صالحی توضیح داد: فیلم کوتاه به علت محمل‌ها و حامل‌های متنوعی که دارد صرفا به اکران در سالن‌ها احتیاجی ندارد. اکران سالن‌ها هم یکی از فرصت‌های عرضه و ارائه فیلم کوتاه است و نباید فیلم کوتاه را از اکران در سالن‌های سینما محروم کرد و دیدن‌های جمعی آثار کوتاه هیجان و جذابیت‌های خاص خود را دارد.
وی گفت: انجمن سینمای جوانان ایران محمل فعالیت و پویش جوانان در سینما است و بخشی از این پویش در بخش آموزش و بخشی دیگر در تولید است؛ آموزش مقدمه تولید بوده و ما باید به این بخش توجه جدی داشته باشیم.
سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 25 تا 29 مهرماه در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.
شبک**1983**3404**تنظیم: مرتضی رنجبران**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید