خانه / دسته‌بندی نشده / بهترین فیلم جشنواره «لوکارنو» روی پرده سینماحقیقت می‌رود

بهترین فیلم جشنواره «لوکارنو» روی پرده سینماحقیقت می‌رودبه گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی «لوکارنو» که اواخر مردادماه در کشور سوئیس برگزار شد، مستند «خانم فانگ» Mrs. Fang تولید مشترک کشورهای چین [هنگ‌کنگ] و فرانسه به کارگردانی «وانگ بینگ» Wang Bing، بعنوان اولین فیلم مستند برنده‌ «پلنگ طلایی» این جشنواره معتبر سینمای جهان معرفی شد.
درخلاصه موضوع مستند 85 دقیقه‌ای «خانم فانگ» آمده است: «فانگ ژیو یینگ 67 ساله از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و به آرامی می‌فهمد که زندگی‌اش رو به پایان است. فیلم در یک روستای آرام در جنوب چین، با احساسات زنی که درحال مرگ است و خویشاوندان و همسایگانش برای دیدار آخر دور او جمع شده‌اند، روایت می‌شود…»
وانگ بینگ که بیشتر با فیلم‌های مستند سه خواهر (2012)، مرد بی‌نام (2010)، تانگ و پول تلخ (‌2016) شناخته شده است، سبکی مشاهده‌گر، مستقیم و «سینماحقیقت» گونه دارد و با کمترین دخالت در موضوع، به بیان تصویری بسنده می‌کند. فیلم‌های او در بسیاری از جشنواره‌های جهانی نظیر جشنواره ونیز نمایش داده شده‌اند.
شبکه معروف تلویزیونی فرانسوی آلمانی «آرته» ARTE تهیه‌کننده فیلم مستند «خانم فانگ» است.
این مستند در بخش غیر رقابتی «نمایش‌های ویژه» جشنواره بین‌المللی سینما‌حقیقت روی پرده خواهد رفت.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
فراهنگ*1724*9012
خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید