خانه / دسته‌بندی نشده / اعلان گفتگو پاسخ خوبی برای سخنان حقیر ترامپ است

اعلان گفتگو پاسخ خوبی برای سخنان حقیر ترامپ استبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران روز شنبه اعلام کرد که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه پس از بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: «اعلان گفتگو» هنر ابزار مبارزه با جنگ و خشونت است.
قاسمی افزود: هر کدام از آثار نمایشگاه پوستر ‘اعلانِ گفتگو’ می تواند جواب صد ها ترامپ را بدهد.
در این نمایشگاه آثار گرافیکی 29 شرکت‎کننده در کارگاه گرافیک که تیرماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران و با موضوع ‘گفتگو و تعامل سازنده با دنیا’ برگزار شده بود در معرض دید قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، قاسمی چهارشنبه شب در اختتامیه این نمایشگاه و در گفتگویی با ابراز رضایت از آثار به نمایش در آمده گفت: آثار این نمایشگاه برای من بسیار شگفت انگیز بود چرا که تصور نمی‎کردم مفاهیمی چون صلح و دوستی را بتوان به این زیبایی در قالب طرح و رنگ ببینم. کلیه اثار این نمایشگاه این پتانسیل را دارد تا در اقصی نقاط جهان به نمایش گذاشته شود و پیام صلح و دوستی، یکپارچگی و مبارزه با جنگ و خشونت را با صدای رسا به جهانیان برساند.
وی در ادامه افزود : با توجه به هجمه جدید ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و مخالفت وی با صلح، چنین نمایشگاه‎هایی می تواند پاسخ مناسبی به صحبت های حقیر فردی باشد که سخن و حرف جدیدی به جز نفرت‎آفرینی در جهان نداشته است باشد .
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور گفت : تک تک این پوستر ها که توسط هنرمندان با نگاه مثبت به جهان آفریده شده در واقع پیام صلح و دوستی است. از این رو این آثار می‎توانند پاسخ گوی مناسبی برای صداهای ناهنجاری باشد که بر طبل جنگ و خشونت می‎کوبند.
مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در حاشیه آیین افتتاحیه نمایشگاه که 21 مهرماه برگزار شد گفت: پیام مردم ایران به کسانی که بر طبل جنگ می کوبند صلح و دوستی است
وی پس از بازدید از تمامی آثار گفت : حضور پررنگ بانوان در این نمایشگاه در کنار دیگر جوانان اتفاق بسیار خوبی است.
وی افزود: آثار این مجموعه بار دیگر تاکید کرد که مردم ایران همیشه اهل گفت و گو و صلح بوده‎اند. از این رو و در زمانی که برخی دارند بر طبل جنگ می‎کوبند و خلاف جهت جریان آب شنا می کنند نمایش این آثار می‎تواند ذات هنردوست و صلح طلب مردم ایران را به جهانیان نمایش دهد.
معاون وزیر خارجه اظهار امیدواری کرد تا این آثار در دفاتر مختلف سازمان ملل متحد به نمایش در آید.
فراهنگ** 9246**1823
تنظیم : علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید