خانه / آموزشی / سه شرکت اروپایی برای سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی پارسیان اعلام آمادگی کردند

سه شرکت اروپایی برای سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی پارسیان اعلام آمادگی کردندبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسن شاهرخی شامگاه شنبه با حضور در غرفه ایرنا مستقر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها ضمن آشنایی فعالیت های مختلف این رسانه مادر گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان برای استقرار 18 میلیون تن محصولات پتروشیمی طراحی شده است از همین رو به موازات جذب سرمایه گذاری برای تهیه و آماده سازی زیرساخت ها در این منطقه فراخوان دادیم.
وی اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال از سوی چهار شرکت سروش انرژی پایدار، پترو فرهنگ، بولینگ خلیج فارس و اوره هرمز برای چهار سال آینده 10 میلیارد دلار تعهد سرمایه گذاری ایجاد کرده ایم.
به گفته وی این شرکت ها قرار است در بخش های مختلف پتروشیمی سرمایه گذاری و اقدامات لازم را در جهت ساخت و تامین زیرساخت در این منطقه انجام دهند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در ادامه همچنین از اعلام آمادگی سه شرکت اروپایی شل (انگلیس)، توتال (فرانسه) و باسف (آلمان) برای سرمایه گذاری در این منطقه اشاره کرد و گفت: این شرکتها ضمن بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ابراز تمایل کرده اند که تا حد ممکن در این منطقه سرمایه گذاری کنند.
شاهرخی همچنین تاکید کرد: این منطقه در آینده به قطب ایجاد اشتغال در کشور تبدیل خواهد شد از این رو بر این باوریم که هر صنعت پتروشیمی که به وجود می آید بیش از یک هزار شغل به دنبال آن در کشور و منطقه ایجاد خواهد کرد.
وی در عین حال اظهار داشت: به دنبال ایجاد اشتغال اولیه و در پی تولید محصولات این صنعت، چندین هزار شغل نیز در ادامه آن ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در ادامه سخنان خود به موضوع تعامل بین رسانه با حوزه صنعت اشاره کرد و گفت: بر این باوریم رسانه ها می توانند فاصله ما را با مردم به عنوان تسهیل گر موثر، کاهش دهند.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از دیروز، 5 آبان ماه با میزبانی از 940 رسانه در قالب 600 غرفه در مصلای امام خمینی(ره) تهران گشایش یافته و مراسم افتتاحیه رسمی آن صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشاد و رئیس نمایشگاه مطبوعات، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها و مهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.
در نمایشگاه امسال، ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰دوهفته‌نامه،۲۰ دوماه نامه،۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری)، ۷٠ رسانه محلی،منطقه‌ای و استانی و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی در فضایی به مساحت بیش از ۱۳ هزار متر مربع حضور دارند.
ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و شماری از خانه‌های مطبوعات استانی از دیگر حاضران در نمایشگاه مطبوعات بیست و سوم هستند.
در بخش بین الملل، روزنامه نگارانی از ۴ قاره به نمایشگاه می‌آیند و در نشست‌های تخصصی که موضوع اصلی آن «تعامل رسانه‌ای» است شرکت خواهند کرد.
برپایی بیش از ٣٠٠ نشست تخصصی و ارائه ٢٠ سخنرانی در بخش بین الملل به همت اداره کل رسانه های خارجی وزارت ارشاد در نمایشگاه مطبوعات امسال پیش بینی شده است و همزمان با اختتامیه این رویداد رسانه ای، مواسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان پنجمین دوره جایزه درست نویسی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی برگزار خواهد شد.
چهار نمایشگاه عکس ملی و بین المللی، غرفه پیشکسوتان مطبوعات، دو غرفه ویژه مدافعان حرم، غرفه فرهنگ ایثار ‏و ‏مقاومت، غرفه محیط زیست و بحران آب در رسانه، گنجینه مطبوعات، ایستگاه طنز و کارتون، ایستگاه جوان و ‏مطبوعات، ‏ایستگاه کودک و نوجوان، غرفه اهدای رایگان مجلات، ایستگاه سلامتی(طب سنتی)، دمنوش‌خانه مطبوعات و کسب و ‏کارهای نوپا ‏از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه مطبوعات امسال است.‏
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» تا 12 آبان ماه ، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 پذیرای بازدیدکنندگان است.فراهنگ ** 1355 **1055
خبر و عکس: علی اکبر قزوینیان**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید