خانه / آموزشی / رادیو ایران دومین شبکه پرمخاطب / تعادل در اخبار علت افزایش مخاطبان ایرنا است

رادیو ایران دومین شبکه پرمخاطب / تعادل در اخبار علت افزایش مخاطبان ایرنا استبهنام احمدپور مبارکه که روز یکشنبه به همراه جمعی از مدیران رادیو ایران در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها حاضر شده بود، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس آخرین نظر سنجی های مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما اکنون رادیو بالاترین نرخ مخاطب را در 15 سال گذشته دارد.
وی ادامه داد: اگر قرار باشد شبکه های مجازی و مخاطبان آن را جدا از فضای رادیو و هر رسانه دیگری ببینیم دچار مشکل می شویم شاید یکی از دلایلی که منجر به افزایش مخاطبان رادیو شده انعطاف آن در برابر همین مساله است.
احمد پور مبارکه با بیان اینکه اکنون همه شبکه ها ی اجتماعی دارای کانال هستند و ازمخاطبان رادیو هم بهره می گیرند، اضافه کرد: رادیو ایران هم دارای کانالی در فضای مجازی است که مخاطبان در آن برنامه سازی می کنند بنابراین سهمی از برنامه هایمان را مخاطبان تولید می کنند و این افراد بازویی کمکی برای رادیو هستند.
وی با اشاره به خدمت شبکه های اجتماعی به رادیو آنها را یک فرصت و نه تهدید دانست و افزود: زمانی که اینترنت روی کار آمد، بسیاری معتقد بودند کتاب، رسانه و رادیو مخاطبان خود را از دست خواهند داد در حالیکه شاهد هم افزایی آنها بودیم به عنوان مثال روزنامه های کاغذی دیگر مثل قبل مخاطب نداشت اما از نسخه الکترونیکی آن بسیاری استفاده می کنند.

** رادیو ایران دومین شبکه رادیویی پرمخاطب
مدیر رادیو ایران این رادیو را دومین شبکه پرمخاطب کشور بعد از رادیو جوان معرفی کرد و گفت: این رادیو در استان تهران هم سومین شبکه پرمخاطب است وامیدوار هستیم در نظرسنجی های بعدی به نتایج خوب و بهتری برای ارتقای آن منجر شود.
وی با بیان اینکه یک سری برنامه های جنبی در رایو ایران وجود دارد که در فضای برنامه ریزی تعریف نشده، افزود:اکنون روی جشنواره ای به نام ‘ایران من’ در حال کار کردن هستیم که موضوع آن اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی است هرچند نخستین رزم واره برای مدافعان حرم با هدف پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه انقلابیگری و مقاومت مردمی و تقویت روحیه انقلابی -جهادی نیز در حال برگزاری است.
این فعال رسانه ای ادامه داد: مهلت دریافت آثار در رزمواره حرم حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه سالجاری است ،بخش مسابقه این رزمواره شامل دیداری، شنیداری و موسیقی ، سرود و نغمات آیینی است و بخش مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه هایخبری شامل فضای مجازی و مردمی است.
وی با بیان اینکه داوری آثار توسط متخصصان هر حوزه و در دو مرحله انتخاب آثار و داوری انجام می شود جذابیت موضوع و بکر بودن سوژه و کیفیت فنی استاندارد را از جمله ملاک های داوری این رزمواره دانست.
به گفته احمد پور مبارکه آیین اختتامیه رزمواره و تقدیر از برگزیدگان 18 دی ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

مدیر رادیو ایران خبرهای ایرنا را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این خبرگزاری از قدیمی ترین خبرگزاری ها و محل رجوع است . تعادلی که ایرنا در انعکاس اخبار و رویدادها دارد نسبت به بقیه خبرگزاری ها بهتر است به همین دلیل مخاطبان آن هم زیاد است.
فراهنگ**1880**1823 خبرنگار: پروین اروجی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید