خانه / آموزشی / نخستین فصلنامه تئاتر اصفهان منتشر شد

نخستین فصلنامه تئاتر اصفهان منتشر شدبه گزارش ایرنا، نخستین شماره فصلنامه تئاتر اصفهان در 130 صفحه، پاییز امسال انتشار یافت.
این فصلنامه شامل پنج مقاله و 11 نقد نمایش است که از نیمه دوم سال 95 بر روی صحنه رفته اند که از آن جمله می توان به نمایش های قوی سپید، روز کلاغ، خان و آقای توئیت و اتللو اشاره کرد.
در نخستین شماره این نشریه، ابتدا سرمقاله سردبیر نشریه(محمدرضا رهبری) با عنوان
‘عبور از فضای شفاهی در تئاتر اصفهان’ و سپس نوشته هایی از مژگان خالقی، بختیار هواکیمیان، حسین فدایی حسین و مرضیه اشرفیان از فعالان عرصه تئاتر استان به همراه یک نظرسنجی از جشنواره نمایش های بیرونی دفتر تخصصی تئاتر و تالار هنر چاپ شده است.
محمدرضا آریان فر، مرضیه اشرفیان، سوده امیرخانی، فهیمه زاهدی پور، فهیمه سیاحیان، مهناز قبادی و مهسا منجزی پور از منتقدین تئاتر در اصفهان هستند که مطالب آنها در حوزه نقد نمایش به اجرا درآمده و در بخش تالار هنر در این فصلنامه منتشر شده است.
در انتهای این فصلنامه، یک نظرسنجی در باره جشنواره فصلی تئاتر که از منظر علوم اجتماعی به بررسی نمایش های جشنواره خیابانی تئاتر اصفهان پرداخته نیز به چاپ رسیده است.
علاقه مندان برای تهیه نخستین شماره نشریه ‘دفتر تئاتر’ می توانند به تالار هنر اصفهان واقع در خیابان لاله، جنب فروشگاه رفاه مراجعه کنند.
ت/8114/6027 خبرنگار: امیرحسین اکبری * انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید