خانه / آموزشی / امام جمعه اصفهان: مصوبات شورای فرهنگی عمومی عملیاتی شود

امام جمعه اصفهان: مصوبات شورای فرهنگی عمومی عملیاتی شودبه گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، آیت الله ‘ سید یوسف طباطبایی نژاد ‘ در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: شورای فرهنگ عمومی از ظرفیت بسیار بالایی برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه برخوردار است.
وی به اهمیت موضوعات مطرح شده در شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: باید تلاش شود تا مصوبات این شورا بطور کامل اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان به تبیین مناسب ماموریت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگی مساجد با محوریت امام جماعت و دبیری کانون های فرهنگی هنری مساجد تشکیل شود.
امام جمعه اصفهان همچنین بر تعامل کانون های فرهنگی و هنری مساجد با پایگاه های بسیج و ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.
در ابتدای این دیدار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به فعالیت نزدیک به یکهزار و 800 باب کانون فرهنگی هنری مساجد در استان اصفهان گفت: کانون های فرهنگی هنری در زمینه جهت دهی به فعالیت های فرهنگی اثرگذاری خوبی داشته اند.
حجت الاسلام و المسلمین ‘ محمد علی انصاری ‘ تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه، همه مساجد شهری و روستاهای بالای یکهزار نفر جمعیت باید دارای کانون فرهنگی و هنری باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، تقویت کانون های فرهنگی هنری مساجد را از ماموریت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد و افزود: انجام این ماموریت مهم باید بطور جدی مد نظر قرار گیرد.
وی به فعالیت های حوزه نشر و کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در حوزه نشر و کتاب باید از ظرفیت حوزه های علمیه و روحانیون بیشتر استفاده شود.
به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 9 آبان امسال طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین ‘ محمد علی انصاری ‘ را به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان منصوب کرد.
پیش از این حجت الاسلام و المسلمین ‘ حبیب رضا ارزانی ‘ مدیر کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان را برعهده داشت.
8114/ 2093 ** خبرنگار: امیرحسین اکبری ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید