خانه / آموزشی / بیش از 17 هزار زائر از جمهوری آذربایجان در مراسم اربعین حسینی کربلا حضور خواهند داشت

بیش از 17 هزار زائر از جمهوری آذربایجان در مراسم اربعین حسینی کربلا حضور خواهند داشتبه گزارش سه شنبه شب خبرنگار ایرنا، «القار ابراهیم اوغلی» عصر امروز در همایش ‘ قره باغ و فلسفه شهادت در کربلا ‘ که از سوی اتحادیه نویسندگان ‘ قلم ‘ جمهوری آذربایجان و با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان محافل اجتماعی ، سیاسی ، رسانه ای ، برگزار شد، افزود: هویت مردم آذربایجان به دین مبین اسلام ، اهل بیت (ع) و عاشورا گره خورده است .
وی همچنین به عشق و محبت مردم مسلمان جمهوری آذربایجان به اهل بیت ( ع ) و شهدای کربلا اشاره کرد و گفت : فرهنگ ، هنر بومی مردم جمهوری آذربایجان از مکتب عاشورا و مرثیه و نوحه خوانی های عزاداری امام حسین(ع) شکل گرفته و برخی از محققان برجسته آذری در مطالعات خود درباره فرهنگ و هنر اصیل مردم این کشور این موضوع را مورد تاکید قرار داده اند.
علی علی اف رئیس حزب شهروند و توسعه جمهوری آذربایجان نیز در این همایش گفت: مردم ما از لحاظ احساسات روحی و معنوی پیوستگی مستحکم به مکتب امام حسین ( ع ) دارند .
وی به شهادت فرزندان شجاع در جمهوری آذربایجان درراه وطن اشاره کرد و افزود: موضو ع شهادت در جامعه ما از ذات مردم برخاسته و مکتب امام حسین(ع) در آن جایگاه خاص دارد .
حجی آقا نوری اف رئیس پیشین حزب اسلامی جمهوری آذربایجان نیز به جایگاه عاشورا و کربلا در حفظ ارزش های ملی و معنوی میان مردم این کشور اشاره کرد و گفت: حفظ و ترویج مکتب عاشورا و فلسفه شهادت در میان مردم ما و تکیه به این ارزش های گرانقدر، ترویج آزادگی است .
شبد**آساق ** 337*1579**1010
مرضیه فاتحی**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید