خانه / آموزشی / ظریف: کشورهای منطقه اکو در مقابله مشترک با خطر افراط گرایی کمک کنند

ظریف: کشورهای منطقه اکو در مقابله مشترک با خطر افراط گرایی کمک کنندبه گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف شامگاه سه شنبه در بازدید از موسسه فرهنگی اکو در تهران ، با قدردانی از محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو و همکاران وی گفت: با مسئولیت ایشان این موسسه به واقع به یک مرکز جدی فرهنگی و عامل همبستگی هرچه بیشتر کشورهای منطقه تبدیل و تحولی مثبت در این موسسه ایجاد شده است.
وزیر امور خارجه افزود: در بین کلیه سازمان های بین المللی که در منطقه سراغ داریم، موسسه اکو دارای بیشترین همبستگی فرهنگی است و این همبستگی در همه‌جای این موسسه مشخص است.
ظریف تصریح کرد: ارتباطات عمیق تاریخی، فرهنگی و مذهبی، کشورهای منطقه را به هم نزدیک کرده است و بسیار باعث مباهات است که آقای دکتر مظاهری با شخصیت فرهنگی خودشان توانسته اند اساتید بزرگواری را که امروز افتخار دارم در محضر آنها باشم را در این موسسه جمع کرده اند.
وی ابراز امیداوری کرد که این حرکت که در موسسه اکو شروع شده با حضور همه اساتید و در واقع نخبگان کشورهای عضو اکو گسترش بیشتری پیدا کنند و باعث انسجام همکاری و هماهنگی بیشتر در این حوزه مهم جغرافیای شود.
وزیر امور خارجه با بیان این که افراط‌ گرایی ریشه های فرهنگی دارد، تاکید کرد: متاسفانه منطقه ما با خطرات متعددی مانند افراط گرایی مواجه است که البته ریشه اصلی آن بی فرهنگی است.
ظریف همچنین در این بازدید با مسئولان، دیپلمات ها، هنرمندان و فرهیختگان حاضر دیدار و گفت وگو کرد.
سیام**3070**1449**تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید