خانه / آموزشی / رودان در اربعین حسینی به سوگ نشست

رودان در اربعین حسینی به سوگ نشستبه گزارش ایرنا عزاداران حسینی در رودان روز پنجشنبه با به اهتزاز در آوردن بیرق عزای ثارالله، با گسترانیدن فرش عزای سلاله پاک پیامبر رحمت و مهربانی، این مصیبت بزرگ و جانکاه را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) تسلیت گفتند و از راه دور و از پس فرسنگ ها فاصله، عشق و ارادت خود به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را ابراز کردند.
امروز بار دیگر جای جای رودان رنگ و بویی نینوایی گرفت، رهپویان حماسه عاشورا در اربعین حسینی با برگزاری آیین های سوگواری و اقامه عزا بر سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، با بزرگ پرچمدار عزت، آزادی و آزاد مردی تجدید عهد و پیمان کردند.
در اربعین حسینی که روز مصیبت و حزن ائمه اطهار (ع) است، دل های شیعیان و عزاداران حسینی نیز حال و هوای دیگری دارد و علاوه بر ذکر مصیبت و نوحه خوانی برای سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش، تلاش می کنند از آداب و اعمال این روز بی بهره نمانند.
محبان اهل بیت (ع) که برگزاری آیین عزاداری و سوگواری را بستر و زمینه مناسب در راستای شناخت و معرفت نسبت به نهضت عاشورا می دانند، در اربعین حسینی با اقامه اعمال این روز، قرائت زیارت عاشورا، زیارت وارث و زیارت اربعین بار دیگر به امام شهیدشان متوسل شدند و با نهضت جهانی اسلام و عاشورا بیعتی دوباره بستند.
سوگواری بر حسین (ع) مشق عاشقانه و عارفانه هم سفر شدن با کاروان عاشوراست، مایه سر زندگی و تلطیف روح و جان و صفای دل است برای شناخت ژرفای حماسه عظیم سرخ حسین (ع)، تقلا و تکاپویی است برای حسینی شدن، کربلایی زیستن و عاشورایی مردن.
شهرستان ولایی رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 / 6048
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار : خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید