خانه / آموزشی / سرپرست فرمانداری ابرکوه:کتابخوانی همانند سایر امور مورد توجه خانواده ها باشد

سرپرست فرمانداری ابرکوه:کتابخوانی همانند سایر امور مورد توجه خانواده ها باشدمحمد محامدی عصر یکشنبه در آیین بازگشایی کتابخانه شهید ذبیح اله شفیعی روستای رئیس‌آباد از توابع بخش مرکزی ابرکوه که با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد و جمعی از مسئولان و اهالی روستا برگزارشد، افزود: فرهنگ کتاب‌خوانی باید همانند تفریحات سالم برای پرکردن اوقات فراغت مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا ، وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی غذای سالم روحی و یک بار علمی برای انسان است ،افزود: متاسفانه سهم سرانه ابرکوه کمتر از 10درصد است که این موضوع مهم باید افزایش یابد.
محامدی یادآورشد: یکی از راه های بسیار تاثیر گذار برای رشد و افزایش کتابخوانی ، شاداب سازی فضای کتابخانه هاست که می تواند انگیزه را برای علاقه مندان به کتابخوانی بیشتر کند.
سرپرست فرمانداری ابرکوه ادامه داد: در بودجه امسال برای تجهیز و تعمیر کتابخانه های عمومی شهرستان 900 میلیون ریال اختصاص یافته است.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد نیز در این آیین افزود: تلاش های خانم « کبری ستار» مسئول و کتابدار کتابخانه شهید شفیعی روستای رئیس‌آباد در جذب مردم روستا در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سبب شد که کتابخانه این روستا به عنوان 10کتابخانه برتر کشور انتخاب شود.
رقیه دوست فاطمی‌ها، ادامه داد: این انگیزه برای من در این روستای محروم بسیار مهم است که این طور اهالی به فرهنگ مطالعه کتاب روی آورند.
همچنین توسط مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد از تعدادی فعالان حوزه کتاب و کتاب خوانی با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی ابرکوه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: برای مرمت و بازسازی کتابخانه شهید ذبیح اله شفیعی روستای رئیس‌ آباد بیش از 550 میلیون ریال از محل بودجه اداره ، کمک های مردمی و دهیاری روستای رییس آباد هزینه شده است.
قاسم برزگر ادامه داد: سال گذشته این روستا در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب جزو 10 روستای نمونه کشوری شناخته شد.
وی یادآورشد: هم اکنون در مخزن کتابخانه شهید شفیعی رییس آباد بیش از 6 هزار جلد با پنج هزار و 500 عنوان کتاب موجود است و 500 نفر از اهالی این روستا عضو کتابخانه هستند.
رییس اداره کتابخانه های عمومی ابرکوه بیان کرد: این شهرستان دارای هفت باب کتابخانه است و در این کتابخانه ها 75 هزار و100 جلد کتاب وجود دارد که 10درصد جمعیت 53هزارنفری این شهرستان عضو فعال کتابخانه های عمومی هستند.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد .
7540*2047* خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید