خانه / آموزشی / لزوم حضور مسئولان بین مردم و استفاده از ظرفیت فکری آنان در تصمیم گیری ها

لزوم حضور مسئولان بین مردم و استفاده از ظرفیت فکری آنان در تصمیم گیری هابه گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سالاری عصر دوشنبه به مناسبت فرارسیدن هفته وقف در نشست با مدیران اوقاف استان گیلان افزود: همه دستگاه ها در حوزه های مختلف بایستی به حضور بین مردم و استفاده از ظرفیت های فکری آنها اهتمام داشته باشند.
وی اظهار داشت: اگر صرفا به فکر و ظرفیت های داخل سازمان متکی باشیم، نمی توانیم همه کارها را انجام دهیم بنابراین بهره مندی از ظرفیت های فکری ، دیدگاه ها و پیشنهادات مردمی در تصمیم گیری ها کمک کننده است.
سالاری از دست اندرکاران در اوقاف و امور خیریه گیلان نیز خواست تا در جمع مردم حضور یابند، پیشنهادت و نظرات آنها را بشنوند و در صورت نیاز در تصمیم گیری ها و رفع مشکلات در حوزه کاری شان از جمله موقوفات و اماکن متبرکه بهره ببرند.
وی از سفر خود به 16 شهرستان استان از هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: هدف از این سفرها نیز حضور در جمع نمایندگان منتخب صنف ها، قشرهای مختلف دهیاران و شهرداران و بهره مندی از پیشنهادات و ظرفیت های فکری آنان برای پیشبرد برنامه ها و رفع مشکلات است.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت این سفرها و حضور بین نمایندگان صنف های مختلف مردمی تصریح کرد: در بسیاری از وقت ها مردم می توانند راه حل هایی بهتر از خودمان، به ما پیشنهاد بدهند.
وی در ادامه سخنان خود بین مدیران اوقاف استان گیلان ضمن قدردانی از دست اندرکاران این حوزه اظهار داشت: انجام فعالیت های قرآنی و دینی در اوقاف ارزشمند و قابل تقدیر است.
استاندار گیلان نهاد وقف را مترقی و کارگشا دانست و خاطر نشان کرد: برای استفاده بهتر از نهاد وقف با توجه به فراهم بودن شرایط اقتصادی و طبیعی در استان، بایستی مسیر را تسهیل کنیم.
وی ضمن قدردانی از اوقاف و امور خیریه استان گیلان به دلیل این که این اداره کل به دلیل طلبکاری طرح دعوی علیه دستگاه های دیگر را نداشته، اظهار کرد: دستگاه ها با برگزاری نشست هایی می توانند مشکلات شان را مرتفع کنند.
سالاری از فرمانداران و دستگاه های مختلف خواست تا با اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان همکاری های لازم را داشته باشند.

*انجام 255 پروژه در بقاع متبرکه گیلان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این جلسه بیان داشت: در زمان حاضر، 255 پروژه با میانگین پیشرفت فیزیکی 65 درصد در بقاع متبرکه گیلان در دست اقدام است.
حجت الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: 11 پروژه عمرانی با 23 هزار مترمربع در حوزه موقوفات گیلان نیز در دست ساخت است که با بهره برداری از این پروژه ها، 160 میلیارد ریال ارزش افزوده، عاید موقوفات استان می شود.
وی با بیان این که برای 750 رقبه موقوفه سند مالکیت گرفته شد، خاطر نشان کرد: برای احیاء 30 هکتار از اراضی موقوفات به ارزش 800 میلیارد ریال نیز اقدام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت های قرآنی این اداره کل اضافه کرد: 361 کلاس آموزش قرآن در استان فعال است و 320 مربی قرآنی نیز با اوقاف همکاری دارند.
وی از برگزاری 176 عنوان برنامه در گرامیداشت هفته وقف در استان گیلان خبر داد و خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات در جامعه با نهادینه شدن فرهنگ وقف مرتفع می شود.
استان گیلان پنج هزار موقوفه و 941 بقعه متبرکه دارد.
هفته وقف از 26 آبان ماه آغاز می شود.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید