خانه / آموزشی / اجرای بیش از 500 برنامه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان ری

اجرای بیش از 500 برنامه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان ریبه گزارش ایرنا، سرهنگ اصغر آرزومندی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه های سپاه حضرت روح الله(ره) در بخش های کهریزک، فشافویه و قلعه نو برگزار خواهد شد، اظهار داشت: سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران، غبارروبی گلزار شهدا، اعزام گروه های جهادی به روستاهای شهرستان، اجرای مسابقات ورزشی در مدارس و پایگاه های بسیج بخشی از این برنامه ها خواهد بود.
وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی هفته بسیج مسجد محور خواهد بود، اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا و شب شعرخوانی با مضمون فرهنگ ایثار و شهادت، اجرای مانور فرهنگی خواهران بسیجی در حسن آباد، دیدار فرماندهان حوزه های بسیج با امامان جمعه، اجرای دعای ندبه در مصلی های نماز جمعه، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه بسیج مدرسه عشق از دیگر برنامه های هفته بسیج خواهد بود.
آرزومندی به برگزاری اردوهای جهادی در طول این هفته نیزاشاره کرد و افزود: اردوهای جهادی پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی در روستاهای محروم شهرستان ری برگزار خواهد شد و پزشکان بسیجی به مدت سه روز در روستاهای کم برخوردار حضور خواهند یافت و به صورت رایگان مردم روستایی را ویزیت خواهند کرد.
وی تاسیس نهاد مردمی بسیج در پنجم آذر ماه سال 1358 را از سوی امام خمینی(ره) یک حرکت انقلابی و فرهنگی بزرگ دانست و عنوان داشت: امام خمینی(ره) با تاسیس این نهاد انقلابی سرمشق و الگویی برای تمامی کشورهای جهان ایجاد کرد.
آرزومندی ابراز داشت: امروز در منطقه شاهد هستیم که ملت کشورهای سوریه و عراق با الگو قرار دادن نیروی مردمی بسیج ایران اقدام به تاسیس نیروهای مردمی در جهت مقابله با تکفری ها و داعش ها کرده اند و توانسته اند تمامی دشمنان کشورهای خود را نابود و از خاک کشورشان خارج کنند.
وی در ادامه به حادثه زلزله غرب کشور نیز اشاره کرد و عنوان داشت: سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) از روز دوشنبه وسایل مورد نیاز از قبیل آب معدنی، انواع کنسرو، بسته های بهداشتی و درمانی ، تعداد زیادی پتو و وسایل گرمایشی جمع آوری و به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.
آرزومندی ادامه داد: جمع آوری وسایل اولیه تا زمانی که شرایط مردم استان های غربی کشور به آرامش کامل نرسند متوقف نخواهد شد و این سپاه با کمک مردم خیر این شهرستان و ارگان های مختلف کمک رسانی را با قوت ادامه خواهد داد.
وی تصریح کرد: هم اکنون 2 گروه جهادی و پزشکی با تجهیزات کامل جهت کمک رسانی به مردم آسیب دیده غرب کشور در حال آماده باش هستند که در صورت لزوم به این مناطق اعزام خواهند شد.
پنجم آذر ماه سال 58 سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است که به همین مناسبت از 29 آبان هفته بسیج به مدت یک هفته آغاز خواهد شد.
3218 ** 6003
خبرنگار: امیر جعفری – انتشار: روح اله صائبانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید