خانه / آموزشی / همایش اربعین حسینی نشان از ایستادگی مسلمانان در مقابل دشمنان دارد

همایش اربعین حسینی نشان از ایستادگی مسلمانان در مقابل دشمنان داردبه گزارش ایرنا، سید محمد حسینی پنجشنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره عکس مقاومت که در فرهنگسرای هنر شهرستان نظرآباد برگزار شد با بیان اینکه تفکر، واقعه و یا ذهنیت فقط زمانی که در قالب هنر باشد ماندگار می شود، افزود: اربعین واقعه ای است که هرسال اتفاق می افتد و می توان گفت هر سال به زیبایی های آن افزوده می شود و این هنرمندان و عکاسان هستند که می توانند گوشه ای از عظمت آن را به تصویر بکشند.
وی در ادامه ضمن تشکر از هنرمندان حاضر در همایش بزرگ اربعین، با بیان اینکه در پیاده روی اربعین کشور های مختلف جهان شرکت می کنند، اظهار داشت: هیچ چیز بجز عشق مردم را با پای پیاده به این همایش نمی آورد.
رییس کمیسیون مجمع عالی بسیج کشور با اشاره به اینکه هنرمند و عکاس نگاه خاصی دارد و مسائلی را می بیند که ممکن است افراد عادی نبینند، گفت: اربعین الفت و صمیمیتی ایجاد کرده به طوریکه در آن مردم کشورهایی که باهم ارتباط نداشته اند، در این همایش میلیونی حضور می یابند و همبستگی پیدا می کنند.
وی ادامه داد: مسیر پیاده روی پرشور نجف تا کربلا واقعه ای بزرگ است که همه آن نشان دهنده صفا و صمیمیت جامعه مهدوی است زیرا خوبان امت در آن حضور دارند.
وی با اشاره به حضور میلیونی مسلمانان در همایش بزرگ اربعین، تاکید کرد: در همایش اربعین همه چیز نشان دهنده صدق و صمیمیت است به گونه ای که حتی خبرنگاران و گزارش گران غربی حاضر در این همایش نمی توانند ضعفی از آن را نشان دهند و ترجیح می دهند که این همایش عظیم را بایکوت خبری کنند و به آن نپردازند.
رییس کمیسیون مجمع عالی بسیج کشور پیاده روی اربعین را یکی از آرمان های امام خمینی (ره) اعلام کرد و گفت: پیاده روی اربعین یکی از راه های صادر کردن اتقلاب به جهان است.
وی با تاکید به اینکه هرکس که در این همایش شرکت می کند، قطعا سال بعد هم در آن حضور پیدا می کند، خاطرنشان کرد: در همایش بزرگ اربعین خیلی ها مریض حال هستند اما به عشق امام حسین(ع) در این همایش حضور پیدا می کنند و این مهم هنری است.
حسینی با تاکید به اینکه موکب داران آرزویشان پذیرایی از زائران حسینی است، افزود: در برهه ای از زمان به دلیل وجود صدام این همایش برگزار نمی شد اما پس از آن خوشبختانه این همایش هرسال پرشور تر برگزار می شود.
حسینی با اشاره به تاثیرگذاری اقدامات هنرمندان، خاطرنشان کرد: قدرت رسانه در جهان آشکار است و عرضه آن به دنیا نشان از اهمیت آن است.
وی با بیان اینکه کار هنری انسان را شیفته خود می کند، عنوان کرد: قرآن نیز با هنر خود حکمت ها را به تصویر می کشد و داستان زندگی پیامبران را برای مسلمانان به تصویر می کشد و انسان را شیفته خود می کند.
وی با اشاره به تفکرات برخی روشنفکر نمایان در رابطه با حضور مدافعان حرم در عراق و سوریه، تاکید کرد: اگر مدافعان حرم کشورهای عراق و سوریه حضور نداشتند، یک حکومت قدرتمند سلطه در مرز های ایران به وجود می آمد و قطعا هدف بعدی آن جمهوری اسلامی بود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه آمریکا با سیاست گذاری های بسیار از گروه تروریستی داعش پشتیبانی می کرد، گفت: خوشبختانه با این هزینه های بسیار نتوانست علیه امت اسلامی اقدامی کند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که خون بر شمشیر پیروز است، تاکید کرد: دشمنان اسلام حرم حضرت زینب (س) را با خمپاره نشانه می گرفتند اما به خاطر حضور مسلمانان و نیروهای حشدالشعبی و مدافعان حرم به آرزوهای شوم خود نرسیدند و سرنگون شدند.
حسینی با تاکید به اینکه اگر مردم را به تفکر بسیجی و حضور در کنگره های اسلامی دعوت کنیم و فرهنگ بسیجی را در جامعه نشر دهیم، قطعا شاهد بازخورد خوبی از آن خواهیم بود، گفت: هنرمندان نیز باید در جهت ترویج فرهنگ بسیجی اقدام کنند.
رییس کمیسیون مجمع عالی بسیج کشور با تاکید به اینکه نسل جوان از سرمایه های انقلاب است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی می گوید که جوانان امروز نه در انقلاب بوده اند و نه در هشت سال دفاع مقدس و حضور آن ها در صحنه ها نشان از برکت انقلاب دارد.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران آموخته اند که باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنند، تصریح کرد: دشمنان با هجوم در منطقه، کشور جمهوری اسلامی را نشانه گرفته اند اما نمی دانند که تا زمانی که رهبری دانا و مردمی آگاه در این کشور حضور دارند، هیچکس نمی تواند بر علیه ایران اقدامی کند.
به گفته رییس کمیسیون مجمع عالی بسیج کشور با ترویج فرهنگ و اندیشه بسیجی می توانیم موجب ارتقاء جمهوری اسلامی در دنیا باشیم.
وی با اشاره به اینکه داعش با وجود پشتیبانی هایی که از آن می شد مجبور به عقب نشینی شد، گفت: همه افتخارات جمهوری اسلامی را مدیون شهدا هستیم زیرا آن ها بودند که برای سربلندی کشور با ظلم مقابله کردند.
6156 /1535 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید