خانه / آموزشی / امام جمعه اسدیه: مسلمانان با اتحاد به پیشرفت می رسند

امام جمعه اسدیه: مسلمانان با اتحاد به پیشرفت می رسندبه گزارش ایرنا حجت الاسلام علیرضا حسینی شنبه شب در محفل انس با قرآن در مسجد النبی (ص) شهر اسدیه با تاکید بر اینکه وحدت مسلمانان باعث عزت و سعادت آنان در سطح جهان می شود گفت: خداوند در قرآن کریم مسلمانان را توصیه به وحدت کرده و از تفرقه برحذر داشته است.
وی بیان کرد: تمام تلاش دشمنان برهم زدن اتحاد و همدلی بین مسلمانان و ایجاد نفاق و چند دستگی بین جوامع اسلامی است تا بتوانند برنامه های خود را پیش ببرند.
امام جمعه اسدیه گفت: رسول اکرم (ص) پیام آور صلح و دوستی است که برای ریشه کن کردن جهالت و از بین رفتن تفرقه تلاش زیادی کرد و وحدت را بین مسلمانان بنا نهاد.
وی با اشاره به اینکه امروز وحدت میان مذاهب اسلامی یک اصل ملی و نقشه راه است که باید همه مسلمانان جهان بر مبنای آن حرکت کنند افزود: وحدت بین مردم در ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی و یا پیروان سایر ادیان الهی، از کلیدواژه های مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در رسیدن به موفقیت و پیشرفت است.
حسینی با بیان اینکه وحدت عملی بین شیعه و سنی در شهرستان درمیان وجود دارد گفت: این شهرستان درالتقریب، الگوی وحدت در سطح کشور است.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7556*3028* خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار- رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید