خانه / آموزشی / فرماندار سبزوار: ایران اسلامی الگوی وحدت جهان اسلام است

فرماندار سبزوار: ایران اسلامی الگوی وحدت جهان اسلام استاحمد برادران روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک ولادت حضرت محمد(ص) و گرامیداشت هفته وحدت افزود: نگاه نظام جمهوری اسلامی در بهره از ظرفیت اقوام و مذاهب مختلف عامل مهمی در توسعه گفتمان وحدت بین مسلمانان جهان است.
وی اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی در ارائه خدمت به مردم بین اقوام و مذاهب فرق نمی گذارد.
فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به اینکه اتحاد و انسجام داخل کشور از مولفه های قدرت انقلاب اسلامی است، افزود: اقتدار و عزت مسلمانان در سطح بین المللی نیز با وحدت میان رهبران و ملت های مسلمان حاصل می شود.
وی با اشاره به پیروزی های جبهه مقاومت اسلامی و شکست داعش و گروههای تکفیری گفت: آنچه که عامل پیروزی بر جبهه کفر شد وحدت کشورهای اسلامی و تشکیل بسیج فراملیتی بود.
فرماندار ویژه سبزوار گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای تامین منافع خود در خاورمیانه تلاش دارد بین مسلمانان به بهانه های مختلف قومی مذهبی، اختلاف ایجاد کنند.
وی با اشاره به سرمایه اجتماعی جهان اسلام اظهار کرد: مسلمانان با حفظ وحدت و انسجام نقش مهمی در خنثی کردن توطئه های اقتصادی سیاسی فرهنگی دشمنان دارند.
12 ربیع الاول به روایت اهل سنت، سالروز ولادت حضرت رسول اکرم است که در روایت تشیع سالروز ولادت آن حضرت و حضرت امام صادق 17 ربیع الاول است که به تدبیر حضرت امام خمینی(ره) حدفاصل 12 تا 17 ربیع الاول هفته وحدت نامگذاری شده است.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
8145/7495/5132انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید