خانه / آموزشی / روز دانشجو یادواره نگرش عالمانه عدالتخواهی توام با آرمانخواهی است

روز دانشجو یادواره نگرش عالمانه عدالتخواهی توام با آرمانخواهی استعلیرضا رشیدیان روز چهارشنبه در پیامی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با تبریک این روز به تمام دانشجویان استان افزود: روز دانشجو تذکری به ارزشهای بی بدیل این قشر جامعه است.
وی اظهار کرد: این روز یادآور این بیان آینده نگرانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که فرمود ‘ مقدرات این مملکت دست این دانشگاهیهاست’، بیانی که بیش از پیش نقش حشمت و عزت ایران اسلامی را با تکیه بر نیروهای کارآمد و متخصص دانشگاهی کشور روشن و مشخص می کند.
وی به نمایندگی از دولت تدبیر و امید با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و امام راحل و پاسداشت تلاش استادان در برافراشتن پرچم ‌های عزت و افتخار ایران در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی، بر اهمیت ویژه این قشر در پیشبرد اهداف عالیه انقلاب تاکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد استادان و دانشجویان با توکل به خداوند، توصیه های رهبر معظم انقلاب را نصب العین خویش قرار داده و در مسیر خودسازی و تهذیب نفس و تحصیل دانش در جهت پیشرفت علمی و کمک به خودکفایی کشور گام بردارند.
رشیدیان در ادامه این پیام با تبریک سالروز میلاد خاتم الانبیا، محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت به مردم استان گفت: مردم فهیم استان مانند همیشه در هفته ‌های اخیر مظهری دیگر از وحدت و یکدلی را در جهت کمک و تسلای خاطر هموطنانمان در غرب کشور به نمایش گذاشتند.
وی افزود: امید است مردم ایران اسلامی بویژه استادان، طلاب و دانشجویان در سیر طریق اتحاد و همدلی و درک عمیق مقتضیات امروز جامعه به ویژه اتحاد بین حوزه و دانشگاه و همسویی و یکپارچگی بین نگرش‌ ها و جریان ‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور در جهت تداوم، وحدت، اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی همچون گذشته کوشا و موفق باشند.
خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
1906 / 6053انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید