خانه / آموزشی / جنبش دانشجویی آغازگر مقابله با استکبار/دانشگاه باید مبداء تحولات اجتماعی باشد

جنبش دانشجویی آغازگر مقابله با استکبار/دانشگاه باید مبداء تحولات اجتماعی باشدبه گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدباقر برقراری عصر شنبه در آیین گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز ملایر افزود: آمریکا به دنبال گرفتن افکار انقلابی و جهادی از دانشگاه ها بود که با جنبش دانشجویی حقارت آمریکا از سال 32 آغاز شده و باید ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه دانشجویان در این عرصه باید از قدرت علمی بالایی برخوردار باشند بیان کرد: عزت علمی با تحقیق، پژوهش، مطالعه و تدبیر و اندیشه به دست می آید.
حجت الاسلام برقراری بر لزوم توجه دانشجویان به امر مهم مسئولیت پذیری تاکید کرد و افزود: اینکه جوانان مدافع حرم پس از بازگشت از جبهه های حق علیه باطل به کمک زلزله زدگان غرب کشور رفتند، این همان مسئولیت پذیری است که باید الگو قرار گیرد.
وی خودسازی و تقویت معنویت را از دیگر شاخصه های دانشجویان برشمرد و گفت: دانشجویان باید استقلال سیاسی داشته باشند و با تعقل و اندیشه از سطحی نگری در امور مختلف پرهیز کنند.
وی دانشجویان را سرمایه عظیم کشور دانست و ادامه داد: دانشجویان ما باید دارای مرجعیت علمی باشند و آن را به دنیا مصادره کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور همدان نیز با تاکید بر اینکه دانشگاه باید مبداء و منشاء تحولات اجتماعی باشد، افزود: در حال حاضر دانشجویان باید در عرصه های فرهنگی و اجتماعی حضوری پررنگ داشته باشند.
صفی الله صفایی با اشاره به نقش اثرگذار دانشجویان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب بیان کرد: به برکت 16 آذر و جنبش دانشجویی انقلاب به پیروزی رسید و همین مسیر باید ادامه پیدا کند.
وی دانشگاه پیام نور را یکی از مراکز علمی در کیفیت و تعداد دانشجو در کشور دانست و گفت: افزایش کیفیت در بخش های مختلف، استفاده از اساتید مجرب در راستای کیفی سازی و تقویت موارد پژوهشی از مهمترین برنامه های ما در دانشگاه پیام نور استان همدان است.
وی اضافه کرد: با توجه به شعار سال، دانشجویان می توانند با خلاقیت، کارآفرینی و ایده های نو در اقتصاد کشور نقش مهمی را ایفا کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز ملایر نیز ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به دانشجویان را از مهمترین اهداف برشمرد و افزود: این دانشگاه پس از همدان رتبه دوم را از نظر تعداد دانشجو به خود اختصاص داده و در زمینه فرهنگی رتبه نخست را دارد.
مرتضی مرادی با بیان اینکه مشکلات مالی یکی از عمده ترین دغدغه های این دانشگاه است بیان کرد: امسال تاکنون 20 درصد از اعتبارات به دانشگاه اختصاص پیدا کرده و با در نظر گرفتن حدود 800 میلیون ریال اعتبار تا یک ماه آینده تجهیز سالن آمفی تئاتر دانشگاه به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: این مرکز از نظر فضای آموزشی مشکی ندارد و تنها مشکل آن نبود مکان ورزشی برای دانشجویان است که برای دروس تربیت بدنی و برنامه های ورزشی از سالن های داخل شهر به صورت اجاره ای استفاده می شود.
در این آیین از فعالان علمی و برترین های مسابقات ورزشی دانشگاه پیام نور مرکز ملایر تجلیل به عمل آمد.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر 14 هزارو 400 دانشجو در 14 واحد دانشگاهی پیام نور استان همدان در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 2 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقاطع کارشناسی تحصیل می کنند و این مراکز دارای 114 هیات علمی است.
در شهرستان ملایر نیز هم اکنون یک هزارو 800 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در 30 رشته مشغول تحصیل هستند و این مرکز دانشگاهی دارای 14 هیات علمی و 120 استاد حق التدریس است.
16 آذر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به نام روز دانشجو نامگذاری شده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/2087
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید