خانه / آموزشی / پرداخت تسهیلات در زمینه احداث واحدهای بوم گردی در جهت تقویت زیرساخت های روستایی

پرداخت تسهیلات در زمینه احداث واحدهای بوم گردی در جهت تقویت زیرساخت های روستاییبه گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سالاری عصر شنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید بخش دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل اظهار داشت: با تکمیل زیرساخت ها ، دیلمان به مهمترین بخش گردشگری منطقه کوهستانی شرق گیلان تبدیل می شود و پس از گردشگری، به کشاورزی توجه خواهد شد و مسئولان باید روی این دو موضوع تمرکز بیشتری انجام دهند تا با استفاده از این دو ظرفیت ، شاهد تحولی اساسی در منطقه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: این دو بخش در دیلمان ، سرمایه گذاری های بسیار کمتری نیاز دارد تا ظرفیت های اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد شود.
وی ادامه داد: ابتدا باید زیرساخت های آن را تکمیل و راه دسترسی دیلمان به شهرستان رودبار و استان قزوین را گسترش دهیم که این مسیرها و راه ها در حال بررسی هستند و اگر بتوانیم از عهده هزینه آنها برآییم، در این زمینه اقدام می شود.
وی در خصوص کشاورزی نیز گفت: کشت جایگزین را باید با همکاری جهاد کشاورزی و با توجه به ظرفیت خوب کشاورزی در بخش کوهستانی دیلمان دنبال کنیم.
استاندار گیلان اعلام کرد: امسال این آمادگی وجود دارد که برای احداث واحدهای گردشگری تسهیلات با کارمزد شش تا هشت درصد از محل تسهیلات واحدهای اشتغال روستایی که در سال جاری توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده ، پرداخت شود.
سالاری یادآور شد: اگر روستاییان آمادگی احداث واحدهای بوم گردی را داشته باشند، تسهیلات لازم در این زمینه به آنان پرداخت می شود و با تقویت زیرساخت روستایی و گردشگری نیز به درآمد پایدار روستاییان کمک خواهد شد.
وی با اشاره به تقویت زیرساخت راه های مشترک بین دیلمان با سایر مسیرها گفت: در این رابطه کارگروهی متشکل از میراث فرهنگی ، بخشداری ها و سایر اداره های ذیربط تشکیل شده که این کارگروه ترکیبی، امکانات را بررسی و در کوتاه مدت این تسهیلات را پرداخت می کند.
نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شهرستان سیاهکل و بخش دیلمان گفت: آثار تاریخی زیادی در این بخش وجود دارد و گردشگران بسیاری در فصل تابستان به این بخش سفر می کنند اما دیلمان در زیرساخت هایی نظیر تلفن همراه و خطوط مخابراتی مشکلاتی دارد که لازم است زیر ساخت ها برای این بخش فراهم شود.
ذبیح نیکفر خواستار رفع مشکل آنتن دهی رسانه ملی در بخش کوهستانی دیلمان شد و به مشکلات شهرداری این منطقه به دلیل برف های سنگین اشاره کرد و خواستار توجه ویژه از سوی استاندار و مسئولان استانی برای رفع مشکلات و تامین نیاز شهرداری دیلمان شد.
استاندار گیلان در سفر عصر امروز (شنبه) به بخش دیلمان از دو محور دیلمان – آسیابر به اسطلخ کوی خورگام شهرستان رودبار، محور اسپیلی به کارخانه سیمان و جاده در حال احداث کارخانه سیمان از پیرکوه تا لاریخانی بازدید کرد.
شهرستان سیاهکل با دو بخش مرکزی و دیلمان در شرق استان گیلان قرار دارد. بخش کوهستانی دیلمان در 45 کیلومتری شهر سیاهکل واقع است و محور سیاهکل به دیلمان، جاده ای سخت گذر است که در فصول سرد سال، رفت و آمد در آن به دلیل یخبندان با سختی انجام می گیرد.
خبرنگار:فرهاد نظرپور ** انتشاردهنده:کبیری
6029/2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید