خانه / آموزشی / یک مسئول: بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه به دانشگاههای صنعتی واگذار شود

یک مسئول: بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه به دانشگاههای صنعتی واگذار شودمحمود نیلی روز یکشنبه در آیین بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: اگر در بازسازی ساختمان ها و اماکن عمومی از ظرفیت دانشگاه ها استفاده شود، دیگر شاهد این همه خسارت ناشی از زلزله های اخیر نخواهیم بود.
وی بیان کرد: از همین رو بهتر است دولت ساخت و بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه را به دانشگاه های صنعتی واگذار می کرد.
وی با اشاره به ضرورت اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی تاکید کرد: دولت باید به کارایی و کارآمدی دانشجو و دانشگاه اعتماد کند و از این ظرفیت عظیم در ساخت و آبادانی کمک بگیرد.
وی افزود: در حال حاضر با مشکل بیکاری دانش آموختگان در کشور روبرو هستیم و انتظار این است دولت به دانشجویان اعتماد کند و کار بازسازی و ساخت روستاها و مناطق آسب پذیر کشور را به دانشجویان دانشگاه های صنعتی کشور واگذار کند و با سه چهارم هزینه زیباترین و بهترین مناطق روستایی و شهری را تحویل بگیرد.
نیلی با بیان اینکه دانشگاه باید به حل مشکلات جامعه بپردازد، افزود: تجربه نشان داده که بار اصلی جنگ‌ها، انقلاب‌ها و حوادث بزرگ تاریخی بر دوش جوانان بوده و در دوران سازندگی و دفاع مقدس جوانان به ویژه دانشجویان نقش مهمی را ایفا کردند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین دانشجویان در انتخابات مهم و سرنوشت ساز توانستند با حضور به موقع جامعه را به سمت تعادل پیش ببرند.
وی با بیان اینکه در مذاکرات هسته جهان را به زانو در آوردیم، یادآور شد: یکی از علل موفقیت تیم مذاکره کننده ایران حمایت دانشجویان و دانشگاه ها از این توافق بود.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به دغدغه قشر دانشجو گفت: بیکاری دانشجویان و فرهیختگان به عنوان بزرگترین چالش برای آنها به شمار می رود و معتقدم اگر دانشجویان پس از پایان دوره دانش آموختگی بیکار باشند و نتوانند در آن جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کنند، آن جامعه بیمار است.
وی افزود: هم اکنون کشور با مشکلاتی چون محیط زیست، خشکسالی، مشکلات اداری، سیاسی و کسری بودجه روبرو است و باید دانشجویان نسبت به مشکلات و چالش های کشور حساس و به دنبال رفع مشکلات جامعه باشند.
نیلی با تاکید بر اینکه دانشجو محور وحدت جامعه است، افزود: برخی به دانشجو نگاه سطحی دارند در صورتی که دانشجو می تواند محور وحدت جامعه و وحدت رهبران و مدیران باشند چرا که دانشجو به دنبال پست و مقام نیست.
مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی همدان با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.
در حال حاضر 2 هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه صنعتی همدان تحصیل می کنند.
به گزارش ایرنا، روز 16 آذر به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ 16 آذر 1332 (حدود چهار ماه پس از کودتای 28 مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
7520/2090
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید