خانه / آموزشی / انتخاب ایرنا به عنوان رسانه فعال مولانائی

انتخاب ایرنا به عنوان رسانه فعال مولانائیبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پنجمین همایش بین المللی نکوداشت مولانا شامگاه جمعه، با حضور نمایندگان 14 کشور فارسی زبان و کشورهای دارای کرسی دانشگاهی زبان فارسی، در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

**منتخبان تندیس و لوح سپاس در پنجمین نکوداشت بین المللی مولانا
در پایان این مراسم، هیات داوران در بخش های مختلف، منتخبان این دوره از همایش بین المللی مولانا را معرفی کرد که بر این اساس، غلامحسین ابراهیمی دینانی، چهره ماندگار فلسفه و استاد بازنشسته دانشگاه تهران به عنوان «مولوی شناس» برگزیده معرفی شد.
رحمان مشتاق مهر، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز به عنوان منتخب بخش «محقق و مولف مولانا» شناخته شد و عنوان «ادیب و شاعر مولانا» در این دوره از همایش به هما ارژنگی، شاعر و مترجم معاصر رسید.
محمد معتمدی، خواننده موفق به دریافت تندیس، لوح سپاس و عنوان «هنرمند آوای مولانا» در این دوره از همایش شد و عنوان «ناشر برتر مولانا» به انتشارات میراث مکتوب تعلق گرفت.
در این مراسم همچنین از پرویز تناولی، مجسمه‌ساز، نقاش و پژوهشگر به عنوان «هنرمند آثار تجسمی مولانا»، فروزنده اربابی به عنوان «انجمن دار برتر مولانا» و بهروز غریب پور، نویسنده، کارگردان تئاتر و سینما و استاد نمایش عروسکی ایرانی به عنوان «هنرمند برتر هنرهای نمایشی» تجلیل شد.
این دوره از جشنواره، در بخش «بانوی منتخب» هیچ برگزیده ای نداشت.
هیات داوران همایش، از میان مطبوعات، خبرگزاری ها، صدا و سیما و پایگاه های اطلاع رسانی، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را به عنوان رسانه فعال مولانائی، معرفی و تجلیل کرد.

**منتخبان لوح سپاس در پنجمین نکوداشت بین المللی مولانا
در این مراسم همچنین، لوح سپاس هیات داوران به سیدعلی حسینی به خاطر ارائه مقاله منتخب اعطا شد.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشهد به پاس فعالیتهای آموزشی، موسسه فرهنگی اکو، گروه هنری جودی، طیبه محمد به عنوان سفیر صلح، فاضل جمشیدی به عنوان تک خوان عرفانی، کیومرث قورچیان در بخش نقاشی سر صحنه، سونیا پور یامین به عنوان هنرمند مجری و گروه آقای سماع در این دوره از همایش نکوداشت مولانا موفق به دریافت لوح سپاس شدند.
همه ساله، این مراسم هشتم مهرماه و همزمان با بزرگداشت روز مولانا برگزار می شد ولی امسال به دلیل تقارن این روز با ایام سوگواری محرم، برگزاری مراسم به 24 آذرماه موکول شد.
فراهنگ**1055
زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید