خانه / آموزشی / آغاز رقابت های منطقه چهار جشنواره بین المللی قصه گویی در یزد

آغاز رقابت های منطقه چهار جشنواره بین المللی قصه گویی در یزدمدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد در آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی قصه گویی ، گفت: در منطقه چهار جشنواره، 27 قصه گو از استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و یزد به مدت سه روز در پنج بخش نوجوانان، پدر بزرگ ها، مادر بزرگ ها، مربیان و شرکت کنندگان آزاد رقابت می کنند.
به گزارش ایرنا، عباسعلی دانافر، افزود: از کرمان و یزد به ترتیب هفت و 6 قصه گو، خراسان جنوبی و هرمزگان هرکدام پنج قصه گو و سیستان و بلوچستان چهار قصه گو در رقابت های منطقه چهار جشنواره شرکت می کنند و در نهایت 6 قصه گوی برتر به مرحله ملی جشنواره راه خواهند یافت.
وی ادامه داد: حسن دولت آبادی، محمد سیمزاری و سیدعلی کاشفی خوانساری قصه های این جشنواره را داوری می کند.
وی اضافه کرد: برنامه های جنبی جشنواره شامل نشست تخصصی « مناسبات انسانی از منظر آیات و قصص قرآنی»، بوم گردی در بافت سنتی شهر یزد و ویژه برنامه شب یلداست.
در مراسم افتتاحیه محمود زمانی قمی استاندار یزد به جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایزن شهر نیز قرائت شد.
امسال در بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی این نهاد فرهنگی، 6 هزار و 737 نفر شرکت کردند که از این تعداد، سه هزار و 174 نفر نوجوان، سه هزار و 90 تن مربی و شرکت کننده آزاد و بقیه قصه گو پدر بزرگ و مادربزرگ هستند.
بخش منطقه ای جشنواره با حضور قصه گویانی از 31 استان در پنج منطقه و به میزبانی پنج استان از جمله یزد برگزار می شود.
حدود 10 هزار کودک و نوجوان 6 تا 17 ساله یزدی زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان فعال هستند.
همچنین 10 هزار زبان آموز زیر نظر مربیان کانون به فراگیری زبان های خارجی مشغول هستند.
استان یزد بر اساس سرشماری آبان ماه سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد.
7532/ 2047 خبرنگار: سعید صادقی مقدم** انتشار: عباسقلی اشکورجیری
irnayazdd@انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید