خانه / آموزشی / حمایت از ایده های نو در حوزه اجرای جشنواره ها

حمایت از ایده های نو در حوزه اجرای جشنواره هابه گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل ار روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، محمد درافشانی در مراسم تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره کیک و شیرینی های سنتی قزوین از افراد برگزیده خواست تا ایده ها و پیشنهادهای خود را جهت اجرای هر چه بهتر و با کیفیت تر چنین جشنواره هایی به این سازمان ارائه دهند.
وی اظهار کرد: برگزاری جشنواره هایی نظیر شیرینی های سنتی منجر به انتقال تجربیات نسل گذشته به نسل جوان در حوزه شیرینی های سنتی و بومی شهر قزوین و همچنین زنده نگه‌ داشتن آیین ها و سنت‌های فرهنگی و اجتماعی می شود.
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین نیز در این آیین گفت: بخش جشنواره ها با رویکرد برند سازی شیرینی ها و غذاهای سنتی قزوین در برنامه های سال 97 این سازمان پررنگ تر دیده شده است.
صادق آریان از راه اندازی کارگروه غذاها و شیرینی های سنتی قزوین با حضور افراد صاحب سبک و مجرب در این سازمان خبر داد و افزود: یکی از خروجی های این کارگروه چاپ مجله دوزبانه انگلیسی و فارسی همراه با لوح فشرده خواهد بود.
وی یادآور شد: 350 نفر از بانوان قزوینی در دومین جشنواره کیک و شیرینی های سنتی قزوین شرکت کرده بودند که پس از داوری 10 نفر برگزیده شدند.
جشنواره کیک و شیرینی به مناسبت هفته وحدت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شده بود.
بانوان قزوینی به پخت 30 نوع شیرینی سنتی می پردازند.
باقلوا،پادرازی و نان قندی از معروف ترین شیرینی های سنتی قزوین به شمار می روند.
7389*3013
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید