خانه / آموزشی / یادواره سوره های سرخ با حضور 320 خانواده شهید قرآنی برگزار می شود

یادواره سوره های سرخ با حضور 320 خانواده شهید قرآنی برگزار می شودبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار معارف ایرنا از اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، پنجمین یادواره سوره های سرخ به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قرآنی جمعه هشتم دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.
در این یادواره که هر سال برای گرامی داشت خانواده های شهدای قاری، حافظ، معلم و فعال قرآنی است، بیش از 320 خانواده شهید قرآنی و مدافع حرم و همچنین جمعی از اساتید و فعالان قرآنی حضور خواهند داشت.
یادواره سوره های سرخ با شعار شهدای قرآنی پرچمداران بصیرت برگزار می شود و با توجه به این که امسال بیش از 250 اثرآوا و نوایی به دبیرخانه این همایش ارسال شده، قرار است از برگزیدگان این آثار نیز تجلیل شود.
این یادواره همه ساله با یک رویکرد و محور و با همکاری و مشارکت نهاد ها و سازمان های قرآنی و به همت سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمدرسول الله(ص) تهران برگزار می شود که در اولین سال به شکل عمومی در برج میلاد برگزار شد.
در سال دوم به نام هر شهید قرآنی یک گروه چهل نفره تشکیل شد و برای این شهدا دوره ختم قرآن برپا شد و سال سوم با محوریت شهدای قرآنی در قاب هنر برگزار شد و نمایشگاهی از آثار هنری خط، نقاشی، سفال، سرامیک و فیلم نیز تشکیل شد.
سال چهارم با محوریت شهدای قرآنی مدافع حرم برگزار شد و امسال با محوریت آوا و نواست و آثاری از گروه های همخوانی و خوانندگان با موضوع ایثار، مقاومت و شهادت به دبیرخانه ارسال شده است.
فراهنگ ** 1003 ** خبرنگار: محمدرضا جعفرملک * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید