خانه / آموزشی / نشست تخصصی عصر آهن در آستارا زمینه ساز تحول در باستان شناسی است

نشست تخصصی عصر آهن در آستارا زمینه ساز تحول در باستان شناسی استداریوش ملک زاده عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره از دوران زندگی بشر با پیشرفت های قابل توجهی همراه بوده و تجلی قدرت، فرهنگ و پیدایش شهرنشینی از مزایای عصر آهن است.
وی اضافه کرد: شهرستان آستارا نیز در گذرگاه این تحولات قرار داشته است و در این نشست تخصصی، فرآیند تحولات عصر آهن در شمال غرب ایران بررسی خواهد شد.
وی اظهار کرد: برگزاری چنین نشست هایی به مطالعات باستانشان در حوزه عصر آهن کمک خواهد کرد و اداره میراث فرهنگی در این راستا آماده هرگونه همکاری است.
ملک زاده یادآور شد: هشت نفر از اعضای هیات های علمی دانشگاه های معتبر کشور، باستان شناسان سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های شمال و شمال غرب و کارشناسان پژوهشکده باستان شناسی کشور به عنوان سخنرانان این نشست تخصصی، آخرین یافته های علمی خود از عصر آهن را ارائه خواهند کرد.
این نشست برای نخستین بار و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان، شهرداری، دانشگاه شهریار، مرکز رشد واحدهای فناور، موسسه مردم نهاد بانوان خلاق جوان و چند مجتمع اقامتی و پذیرایی آستارا روز هفتم دی ماه در سالن همایش های شهرداری آستارا برگزار خواهد شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید