خانه / آموزشی / برترین داستان‌نویسان رضوی جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری معرفی شدند

برترین داستان‌نویسان رضوی جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری معرفی شدندبه گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هیات داوران این جشنواره سه اثر را به عنوان برگزیده و هشت اثر را به عنوان تقدیری معرفی کردند.
بر این اساس، مرضیه فعله‌گری با داستان «می‌فهمی لیلا؟» و معصومه کریمی با داستان «اینجا همه زائریم» هر دو از استان همدان و آسیه رحمتی با داستان «زیر نور خورشید» از استان خوزستان به عنوان سه برگزیده‌ اصلی شناخته شدند.
آثار برگزیده این نویسندگان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.
هیات داوران همچنین با توجه به سطح کیفی داستان‌های ارائه ‌شده، هشت داستان را برای چاپ در کتاب جشنواره انتخاب و معرفی کرد و قرار است لوح تقدیر و یک نسخه از کتاب جشنواره برای پدیدآورندگان این آثار ارسال شود.
بر همین اساس، لیلا تقوی با داستان «باغ هزار دخترون»، سمیه آورند با داستان «همسفر خورشید» و نرگس عرفانی‌نیا با داستان «کوه سنگی» هر سه از استان فارس و لیلا سپهری و منصوره محمدی با داستان‌های «چای و نبات» و «کفشداری شماره 17» هر دو از استان خوزستان تقدیر شده اند.
همچنین الهام فلاح ‌یساولی از خراسان رضوی با داستان «صاحب این خانه»، ‌آزاده تحویلی با داستان «کاشی‌های فیروزه‌ای اینجا گوش دارند» از استان اصفهان و ماندانا واحدی با داستان «گمشده» از استان تهران در فهرست تقدیرشدگان قرار دارند.
دبیرخانه این مسابقه هم‌زمان با فراخوان جشنواره از مربیان کانون و داستان‌نویسان آزاد دعوت کرد تا آثار خود با موضوع امام رضا (ع) را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
با پایان مهلت ارسال آثار، هیات داوران متشکل از سودابه امینی، کامران شرف‌شاهی و مصطفی رحماندوست 76 اثر را بررسی کردند که از این تعداد، 47 داستان متعلق به مربیان کانون و 29 داستان از سوی مخاطبان آزاد خلق شده بود.
برندگان این مسابقه جوایز خود را در آیین پایانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری دریافت خواهند کرد.
بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از اول تا پنجم بهمن 1396 در تهران برگزار می‌شود و مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون میزبان قصه‌گویان برتر کشور و میهمانان بین‌المللی خواهد بود.
در فراخوان جشنواره، محورهای بخش قصه‌گویی شامل «قصه‌گویی آزاد» با درون‌مایه آموزشی، تربیتی (ویژه قصه‌گویان ایرانی و خارجی)، «رضوی» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) و «ادبیات عامه و فولکلور – شاهنامه و…» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) اعلام شده بود.
همچنین مربیان کانون، قصه‌گویان آزاد (روحانیان، معلمان، دانشجویان، اولیای تربیتی، کارکنان ستادی کانون، مادران و پدران و…)، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان (۱۴ تا ۱۷ سال)، رضوی و قصه‌گویان فراگیر و علاقه‌مندان به قصه‌گویی از سایر کشورها فرصت شرکت در این دور از رقابت ها را داشتند.
فراهنگ**1880 **1055
دریافت: پروین اروجی**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید