خانه / آموزشی / آستان قدس رضوی در برنامه های مهم خراسان جنوبی به کمک دولت آمده است

آستان قدس رضوی در برنامه های مهم خراسان جنوبی به کمک دولت آمده استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی سلم آبادی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: افرادی که قصد ایجاد کارگاه های زودبازده در استان را دارند، از خدمات این نهاد مثل ارائه تسهیلات و وام استفاده کنند.
وی اظهار کرد: افراد طرح های اشتغالزایی و برنامه های توسعه ای برای خراسان جنوبی را به آستان قدس رضوی ارائه کنند و این نهاد حامی طرح هاست.
وی گفت: بنا داریم کارخانه های مربوط برای فرآوری سنگ های معدنی را در شهرستان های خراسان جنوبی ایجاد کنیم.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خدمت به زائران بارگاه رضوی، مستضعفان و نیازمندان از برنامه های دفترهای استانی آستان قدس، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس رضوی است.
وی اظهار کرد: در گذشته هر کسی قصد خادمی حرم مطهر امام رضا (ع) را داشت با مشکل مواجه می شد که با افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس در استان، سایت خادم یار آماده ثبت نام از افراد است.
سلم آبادی افزود: پس از نام نویسی برای افراد دوره آموزشی گذاشته شده و در سال چند مرتبه به عنوان خادم یار حرم مطهر خدمت می کنند.
وی گفت: از ابتدای آغاز به کار دفتر نمایندگی، 20 کانون در مساجد استان راه اندازی شده که از این تعداد 12 کانون مسجدهای بیرجند است و کار شناسایی محرومانی که تاکنون به زیارت امام رضا (ع) مشرف نشده اند را انجام می دهد.
وی با اشاره به اینکه 20 طلبه خادم یار در استان آموزش های لازم را فرا گرفته اند که با کاروان زائران رضوی به مشهد مقدس اعزام می شوند‌ افزود: تاکنون چهار هزار و 500 نفر از افراد مستضعف و زائر اولی خراسان جنوبی به مشهد مقدس مشرف شده اند.
سلم آبادی گفت: در مدت راه اندازی دفتر آستان قدس رضوی در استان، از 323 بیمار عیادت و 250 میلیون ریال بودجه درمان پرداخت شد.
وی از توزیع چهار هزار و 557 سبد غذایی به ارزش یک میلیون و 500 هزار ریال بین محرومان استان خبر داد و گفت: عیادت از 34 جانباز بالای 70 درصد و حمایت 650 میلیون ریالی از حسینیه ها و مساجد از دیگر اقدامات در این مدت بوده است.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی بیان کرد: احداث 120 خانه مسکونی برای زوج های جوان از دیگر برنامه های این نمایندگی است که این منازل مسکونی در مدت پنج سال در اختیار زوج های جوان قرار می گیرد.
دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی سال 1395 در بیرجند راه اندازی شد.
7559*3028
خبرنگار: امیرشاهین نایبی فر * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید