خانه / آموزشی / مدیرعامل سابق ایرنا: نیروی انسانی توانمند سرمایه ایرنا است

مدیرعامل سابق ایرنا: نیروی انسانی توانمند سرمایه ایرنا استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد خدادی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: هر آغازی یک پایانی دارد، چهار سال پیش چنین روزی به این سازمان آمدم و امروز هم با سپردن مسئولیت به فرد دیگر از آن خارج می شوم.
وی خاطرنشان کرد: از سنین پایین به این سازمان آمده و با آن در فرار و نشیب ها و کوران فراوان زندگی کرده و بزرگ شدم اما آنچه برایم مهم بود اینکه این سازمان کمتر مورد درک و فهم در جامعه قرار می گیرد چون سازمانی است که در کنار و همراه همه نهادها، دستگاه ها و … در کشور بوده و هست اما متاسفانه کمتر نقش آن دیده می شود.
مدیر عامل سابق ایرنا با اشاره به وجود منابع انسانی خوب و توانمند به عنوان یک سرمایه اظهار داشت: خوشحالم که در همه این دوران ویژگی خاص این رسانه وجود همین سرمایه و منابع عظیم انسانی آن بوده و هست.
خدادی همچنین با ابراز خرسندی از اینکه امروز سکانداری این رسانه به سید ضیاء هاشمی سپرده می شود، ابراز امیدواری کرد که وی نیز حفظ، تقویت و توجه به منابع انسانی را همواره مد نظر قرار دهد.
وی شناخت جایگاه و موقعیت خبرگزاری جمهوری اسلامی را در جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز رسانه های فراوانی در حال فعالیت هستند که تمیز دادن آنها امری سخت و دشوار خواهد بود.
مدیر عامل سابق ایرنا با تشریح اهداف و اولویت های این سازمان افزود: جنس کار خبر در جان و روح آدمی اثر می گذارد و او را بسوی اهداف خود سوق می دهد.
خدادی در عین حال با بیان اینکه در خبرگزاری جمهوری اسلامی اهمیت به محتوا را همواره مورد تاکید قرار دادیم، اظهار داشت: امروز برخلاف گذشته باید از مخاطب به اطلاعات و پیام رسید هر چند تا پیش از این باید عکس آن عمل می کرد.
مدیر عامل سابق ایرنا همچنین با بیان اینکه رفافت در بستر رقابت را دنبال می کردیم، افزود: امروز فضای تبلیغات به پایان رسیده و به جای رقیب باید دنبال شریک باشیم.
خدادی گفت: در چهار ساله گذشته سکانداری این سازمان، تلاشم این بود که از تعریف به تکلیف برسیم از این رو امروز در ایرنا شما فردی را بدون تکلیف نخواهید یافت.
مدیر عامل سابق ایرنا همچنین به بخشی از فعالیت روزنامه ایران هم اشاره کرد و گفت: در موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران نیز نقشه راه را ترسیم کرده و براساس آن حرکت می کنیم.
خدادی تاکید کرد: به تک تک پرسنل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایمان و باورم دارم که در سخت ترین روزها و شرایط همپا و همراه بوده و خواهند بود.
وی همچنین به اهداف از پیش تعیین شده خود در بدو ورود به این سازمان اشاره کرد و گفت: در دوران جدید آمدم تا غلطی را تصحیح کنم زیرا می گفتند ایرنا توان و تخصص ندارد.
خدادی ادامه داد: امروز نظرهای غیر کارشناسی بجای تحلیل، پژوهش و تحقیق درباره این خبرگزاری می دهند، در این مدت هیچکس ما را نقد نکرد و فقط از ما تعریف و تمجید کردند در جاییکه بارها اعلام کرده بودیم که از نقد های منصفانه و سازنده استقبال می کنیم.
مدیر عامل سابق ایرنا معرفی و انتصاب سید ضیاء هاشمی را برای سکانداری ایرنا به فال نیک گرفت و گفت: اعتقاد دارم نیاز امروز این رسانه به مدیری توانمند و قوی است که این خصلت نیز در آقای هاشمی وجود دارد.
خدادی خاطرنشان کرد: باید همه همکارانم در ایرنا تمام توان و ظرفیت خود را برای ادامه کار و همکاری با آقای هاشمی بکار بسته و از هر تلاشی برای ارتقا و رشد و تعالی این سازمان دریغ نکنند.
مدیر عامل سابق ایرنا تاکید کرد: امروز بدهکار از خبرگزاری می روم زیرا حق پرسنل آن بیشتر از اینها بود. از طرفی هم خوشحال و راضی می روم چون هرآنچه فکر می کردم در ایرنا اتفاق افتاد.
خدادی همچنین گفت: در ایرنا تحت هیچ شرایطی تقابل و موازی کاری وجود نداشته و همواره در مسیر اهداف از پیش تعیین شده این رسانه حرکت کردیم.
وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش ها و همکاریهای آقایان نهاوندیان رئیس دفتر سابق ریاست جمهوری و علی جنتی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراز امیدواری کرد تا نظام فرصت های دیگری را برای خدمتگزاریش و فراهم کند.
در خاتمه این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردای از خدادی، حکم انتصاب و شروع بکار سید ضیا هاشمی را به وی ابلاغ کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی استعفای محمد خدادی، روز گذشته(یکشنبه) در حکمی، سید ضیاء هاشمی را به عنوان مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منصوب کرد.
فراهنگ ** 1355 ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید