خانه / آموزشی / وزارت علوم و زیر مجموعه باید به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات بپیوندند/اهتمام به حقوق شهروندی

وزارت علوم و زیر مجموعه باید به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات بپیوندند/اهتمام به حقوق شهروندیمنصور غلامی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا در پاسخ به عدم پیوستن وزارتخانه و برخی زیر مجموعه های آن به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اظهار داشت: در همه دانشگاهها کارگروه های ویژه و مربوط به حقوق شهروندی تشکیل شده تا این مهم را دنبال کنند.
عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: بعد از ورود به وزارت علوم پیگیری موضوع اهتمام به حقوق شهروندی را در اولویت کاری قرار داده و تاکنون نیز با جدیت پیگیری شده است.
غلامی تاکید کرد: موضوع نپیوستن برخی از زیرمجموعه های این وزارتخانه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را نیز پیگیری خواهم کرد.
به گفته وی بطور یقین یکی از مجموعه هایی که باید در این سامانه حضور داشته باشند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زیر مجموعه های تابع آن است.
عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال تصریح کرد: قطعا ما نیز به عنوان عضوی از بدنه دولت و قوه مجریه تمامی تلاش خودمان را بکار خواهیم بست تا در راستای تحقق حقوق شهروندی و به دنبال آن موضوع دسترسی آزاد به اطلاعات در این مجموعه تحقق یافته و در ریل خودش قرار گیرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از تشکیل کارگروه‌های حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها در زمینه توجه به موارد حقوق شهروندی به صورت مستقل عمل می‌کنند و خوشبختانه در همه این مراکز کارگروه‌های حقوق شهروندی تشکیل شده و وزارت علوم نیز این موضوع را به شدت پیگیری می‌کند.
اما در بحث ورود به سامانه دسترسی ازاد به اطلاعات به عنوان بخشی از حقوق شهروندی ابتدا باید بدانیم چه تعداد از واحدهای دانشگاهی به این سامانه ورود کردند و قطعا یکی از مجموعه‌هایی که باید در حوزه حقوق شهروندی فعال باشد، وزارت علوم و مجموعه‌های وابسته این وزارتخانه است.
فراهنگ ** 1355 ** 1823 خبرنگار: علی اکبر قزوینیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید