خانه / آموزشی / اختصاص سهمیه ویژه تسهیلات بانکی به فرهنگیان البرز

اختصاص سهمیه ویژه تسهیلات بانکی به فرهنگیان البرزمراد مالمیر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت آموزش و پرورش و بانک ملی ایران به فرهنگیان واجد شرایط تسهیلات اعتباری پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه تا کنون نشست های مختلفی برای هماهنگی بیشتر بین آموزش و پرورش البرز با مسئولین بانک ملی ایران در این استان برگزار شده است، خاطر نشان کرد: در قالب این تفاهم نامه تسهیلات در دو بخش مسکن و مرابحه به متقاضیان پرداخت می شود.
وی یاد آور شد: تسهیلات مرابحه به مبلغ 100 میلیون ریال با سود 12 درصد و بازپرداخت 36 ماهه به فرهنگیانی که بدهی مالی به بانک ملی نداشته باشند قابل پرداخت است.
وی تصریح کرد: تسهیلات مسکن به فرهنگیان نیز به مبلغ 500 میلیون ریال برای نواحی چهارگانه آموزش و پرورش کرج و 400 میلیون ریال برای مناطق باسود 12درصد و با بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: تسهیلات مسکن با اولویت بندی بانوان فرهنگی سرپرست خانوار فاقد مسکن، فرهنگیان فاقد مسکن بالای 20سال سابقه، فرهنگیان فاقد مسکن بین 10تا 20 سال خدمت و فرهنگیان فاقد مسکن بدو استخدام تا 10 سال سابقه خدمت ارائه می شود.
وی اضافه کرد: در استان و نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش البرز مدیران مناطق کارگروه های رفاهی به منظور توزیع عادلانه تسهیلات به فرهنگیان تشکیل شده است.
وی تاکید کرد: بخشنامه مربوط به این تسهیلات به همه مدارس استان البرز با هدف اطلاع رسانی به معلمان و بهره مندی آنان از خدمات حمایتی – مالی بانک ملی ایران ارسال شده است.
استان البرز 24 هزار و 41 معلم شاغل دارد.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر **انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید