خانه / آموزشی / بیش از سه هزار دانش آموز در 48 مدرسه استثنایی شهرستان های استان تهران مشغول تحصیل هستند

بیش از سه هزار دانش آموز در 48 مدرسه استثنایی شهرستان های استان تهران مشغول تحصیل هستندمجید جمالی روز جمعه در آیین بهره برداری از مدرسه استثنایی خیرساز شهر دماوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دانش آموزان استثنایی به رغم داشتن معلولیت، توانایی های بسیاری برای دستیابی به موفقیت دارند.
وی افزود: شهرستان های استان تهران در مجموع دارای 48 مدرسه استثنایی و 10 مرکز با مشکلات ویژه هستند که 11 مدرسه آن به همت خیرین در شهرهای دماوند، شهر ری، شهریار و ملارد احداث شده است.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده در این مرکز آموزشی، گفت: علاوه بر خدمات آموزشی، خدمات توانبخشی نیز دراین مراکز رایگان به دانش آموزان ارائه می شود که تمامی هزینه های آن از سوی دولت تامین می شود.
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران اظهار کرد: بیش از 3 هزار و 800 دانش آموز در مدارس استثنایی شهرستان استان مشغول تحصیل هستند که 1200 دانش آموزان نیز بصورت تلفیقی در مدارس عادی این شهرستان تحصیل می کنند.
وی به گروه های آموزشی تحت پوشش این مرکز اشاره کرد و گفت: بچه های کم توان ذهنی، ناشنوا، نابینا، جسمی حرکتی و اختلال طیف اوتیسم دراین مراکز آموزشی حضور دارند.
مدرسه خیرساز تلاش با 11 کلاس آموزشی، کارگاه آشپزخانه، خیاطی، نمازخانه، 2 اتاق اداری و اتاق جلسات که به همت خیرین نیک اندیش احداث شده، امروز در شهر دماوند به بهره برداری رسید.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری – انتشار: محسن فتاحی
تهرانم/7246**1625انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید