خانه / آموزشی / استاندار کردستان: توسعه آموزش و پرورش نیازمند عزم مدیران و استفاده از ظرفیت ها است

استاندار کردستان: توسعه آموزش و پرورش نیازمند عزم مدیران و استفاده از ظرفیت ها استبه گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: آینده کشور بدست جوانان و نوجوانان دانش آموز رقم می خورد لذا توسعه آموزش و پرورش به عنوان رکن اصلی پرورش آینده سازان نسبت به سایر بخش از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی با تاکید بر تلاش برای توسعه فضاهای آموزشی در استان، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست در تخصیص اعتبارات سالیانه به این حوزه اهتمام جدی داشته و بصورت ویژه آن را مورد توجه قرار دهد.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی از نواحی منفصل و حاشیه ای نشات می گیرد، افزود: لازم است توسعه فضاهای آموزشی در این مناطق بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
مرادنیا تاکید کرد: در روزهای اخیر مقرر شد که 60 میلیارد ریال برای احداث چهار واحد آموزشی در ناحیه منفصل شهری نایسر در سنندج اختصاص پیدا کند.
وی با اشاره به کمبود زمین برای احداث فضای آموزشی در نایسر یادآور شد: در گذشته چند هکتار زمین برای احداث کلانتری در این ناحیه در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته است که با توجه به زیاد بودن این زمین ها برای ساخت کلانتری، باید تلاش کرد بخشی از آن برای ساخت فضای آموزشی اختصاص پیدا کند.
وی به حوزه ورزش دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: ورزش در کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی تاثیر گذارست اما این مقوله در آموزش و پرورش مورد غفلت واقع شده که نیاز است بیشتر به آن توجه شود.
استاندار کردستان با تاکید بر تلاش برای ریشه یابی مشکلات مربوط به حوزه آموزش و پرورش اضافه کرد: این حوزه در سطح کشور با وجود صرف هزینه های بالا همچنان با مشکلاتی مواجه است بنابراین ریشه یابی این مشکلات امری اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: برای ریشه یابی مشکلات آموزش و پرورش می توان سیستم آموزشی چند کشور پیشرفته و دلایل موفقیت آنان را بررسی کرد تا راه های حل مشکلات این حوزه را پیدا کنیم.
در سال تحصیلی جدید (97 – 96) 285 هزار دانش آموز استان کردستان در سه هزار و 700 مدرسه شهری و روستایی با 12 هزار کلاس درس در سه مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم با 26 هزار پرسنل آموزشی، پرورشی و خدماتی مشغول تحصیل هستند.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: مجید سلیمانی
7348/9102انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید