خانه / آموزشی / پرداخت 13.5میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد

پرداخت 13.5میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان دانشگاه آزادبه گزارش روز شنبه ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، فرزاد ناظمی افزود: برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی 100 درصد این مبلغ با انحراف مثبت توسط دانشگاه جذب شد و با مدیریت خوب در سطح واحدهای دانشگاه به منظور پرداخت تسهیلات به دانشجویان توزیع شد.
وی خاطر نشان کرد: البته در این فرآیند، واحدهایی که دارای مشکل مالی بودند از مبلغ بیشتری بهره مند شدند این امر به منظور حمایت از دانشجویان آن واحدها صورت گرفت.
ناظمی با اشاره به آمار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در ترم اول از وام شهریه استفاده کرده اند، گفت: طبق آمارهای موجود به صورت میانگین 13 هزار و 500 نفر از کل دانشجویان در دانشگاه آزاد از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای پرداخت وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارتخانه های علوم و بهداشت به دانشجویان دانشگاه آزاد در نیمسال دوم 97-96 انجام شده است، گفت: اطلاعات تکمیلی راجع به نحوه ثبت نام برای این تسهیلات در آینده نزیک در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سقف وام های قابل پرداخت به دانشجویان برحسب مقاطع تحصیلی اشاره و تصریح کرد: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف 15 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 30 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی و دانشجویان مقطع دکتری 100 میلیون ریال برای چهار ترم تحصیلی می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با کارمزد 4درصد سالیانه استفاده کنند.
اکنون نزدیک به یک میلیون و 350 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 350 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.
فراهنگ ** 1085**1055
دریافت کننده : ناهید پورمند**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید