خانه / آموزشی / استقبال کمرنگ بخش خصوصی تربت حیدریه از اجرای طرح کارورزی

استقبال کمرنگ بخش خصوصی تربت حیدریه از اجرای طرح کارورزیعلی اکبر اسماعیل پناه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی با هدف فراهم کردن زمینه اشتغال آنها از نیمه نخست امسال آغاز و تاکنون 580 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در سامانه ثبت نام کردند و در مقابل 25 واحد پذیرنده (کارگاه اقتصادی) برای جذب آن ها اعلام آمادگی کردند، اما در عمل تنها 24 نفر توسط 18کارگاه جذب شدند.
وی گفت: برای اجرای این طرح سامانه کارورزی به آدرس اینترنتی <a href=’http://karvarzi.mcls.gov.ir ‘ target=_blank >karvarzi.mcls.gov.ir </a> طراحی و کلیه مراحل از ثبت نام تا انعقاد قرارداد توسط همین سامانه انجام می شود و کارفرمایان متقاضی نیز، می توانند به عنوان واحد پذیرنده در آن ثبت نام کنند.
اسماعیل پناه افزود: بر این اساس کارفرمایان می توانند مازاد بر نیروهای بیمه شده خود و به ازای هر سه نفر بیمه شده، یک نفر از کارورزان ثبت نام شده را به مدت چهار تا 6 ماه بکار گیرند.
وی ضمن بیان اینکه برای جذب یک نفرکارورز، داشتن یک نفر کارگر بیمه شده در کارگاه الزامی است، گفت: در مدت یادشده کارفرما هیچ تعهدی مبنی بر پرداخت حقوق یا واریز حق بیمه کارورز و همچنین بکارگیری وی در پایان دوره نداشته و حتی معادل 30 درصد حداقل حقوق مصوب سال توسط دولت (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) به کارورز پرداخت و نیز در مدت یادشده توسط همین وزارتخانه بیمه مسوولیت مدنی می شود.
اسماعیل پناه همچنین اظهار کرد: به منظور تشویق کارفرمایان برای شرکت در طرح، مصوب شده در صورتی که کارفرما کارورز را پس از اتمام دوره مذکور بکارگیری کند تا دو سال کل حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت پرداخت می شود.
وی همچنین گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 52222268 و 52240625 داخلی 14 تماس حاصل کنند.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121/1744
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم **انتشار: علی اصغرافتادهانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید