خانه / آموزشی / رسانه های جنوب کرمان در مهار اغتشاشات اخیر نقش مهمی ایفا کردند

رسانه های جنوب کرمان در مهار اغتشاشات اخیر نقش مهمی ایفا کردندبه گزارش ایرنا دادخدا سالاری عصر پنجشنبه در کارگاه تبیین قانون مطبوعات و جرائم رسانه ای در جنوب استان کرمان افزود: رسانه های این منطقه با روشنگری سبب خنثی کردن فراخوان های دشمن برای حضور در اغتشاشات شدند.
وی اظهار کرد: تعدد و کثرت رسانه های جنوب استان کرمان قابل تحسین است از این رو رسانه ها ظرفیت و پتانسیل های این منطقه را در راستای توسعه بیشتر منطقه معرفی کنند.
وی خبرنگاران دغدغه مند را خبرنگارانی موفق برشمرد و گفت: اهالی رسانه جنوب کرمان با زنده نگه داشتن گفتمان، می توانند محرومیت ها را به گوش مسئولان در سطوح مختلف جامعه برسانند.
وی افزود: اصحاب رسانه به بیان حق و حقیقت بپردازند و در این زمینه رعایت حرمت و آبروی اشخاص را داشته باشند.
دادستان کرمان به شکست استکبار در خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: این شکست را مرهون تلاش های سردار سلیمانی هستیم.
معاون امنیتی و فضای مجازی استان کرمان نیز گفت: سال 83 در کل استان 52 مجوز رسانه ای بیشتر نداشتیم ولی امروز ظرفیت چشمگیر رسانه ای جنوب و شهدای خبرنگاری چون اسماعیل عمرانی از افتخارات این منطقه هستند.
محمدعلی سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از دل رسانه بر آمده است اظهار کرد: امنیت، زمینه توسعه است که می تواند در سایه فعالیت های فرهنگی هر منطقه ای تحقق یابد.
معاون امنیتی و فضای مجازی گفت: برخورد مسامحه وار سامانه های اینترنتی منجر به فعالیت برخی سایت های غیرقانونی شد.
وی با بیان اینکه داشتن مجوز، رسانه ها را مشمول قانون مطبوعات می کند افزود: رسانه های دیجیتال نیز در حکم مطبوعات و در دایره تعریف این مورد هستند.
سلیمانی تصریح کرد: توهین، نشر اکاذیب و اشاعه فحشا از مصادیق قانون مجازات اسلامی است و در زمینه نقد و توهین قانونگذار بین این 2 موضوع مرز قائل است و می گوید نقد باید عاری از توهین باشد.
وی با استناد به قانون سال 75 تعریفی از توهین ارائه کرد و گفت: اگر با کلام، نوشتار و حتی رفتار، عملی انجام شود که باعث تحقیر شدن فرد شود، توهین صورت گرفته است.
سلیمانی با بیان اینکه دامنه توهین گسترده است افزود: طبق تبصره ماده سه قانون نقدهایی که با آگاهی و منطق و با هدف عاید شدن سود برای مردم نوشته شود خالی از اشکال است.
وی همچنین در زمینه افترا گفت: اگر فردی جرمی را به کسی بدون توان اثبات آن نسبت دهد، افترا زده است و بایستی در برابر قانون پاسخگو باشد.
معاون امنیتی و فضای مجازی ادامه داد: دلیل برخی افتراها دقت نکردن در منبع و تصور سلب مسئولیت از خود بواسطه نقل قول کردن است.
اولین کارگاه تبیین قانون مطبوعات و جرائم رسانه ای با حضور دادستان عمومی و انقلاب کرمان، معاون امنیتی و فضای مجازی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی جنوب کرمان، خبرنگاران و اصحاب رسانه جنوب کرمان با همت خانه مطبوعات و رسانه های جنوب استان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جیرفت برگزار شد.
خانه مطبوعات و رسانه های جنوب استان مستقل از مرکز کرمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز**انتشار: نجمه حسنی*
7450/3029انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید