خانه / آموزشی / امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه های صنعتی بابل و فناوری دهلی

امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه های صنعتی بابل و فناوری دهلیبه گزارش ایرنا در روز چهارشنبه، این تفاهم نامه همکاری های مشترک با حضور جواد واثقی امیری ریاست و دکتر مصطفی رحیم نژاد معاون بین المللی این دانشگاه و پروفسور یوگش سینگ رئیس موسسه فناوری هند (IIT) در دهلی نو امضا شد.
پروفسور محمدرضا خلیلی رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه به ایرنا گفت: در این تفاهم نامه بر ارتباط بین المللی و تبادل استاد و دانشجو و همکاریهای متقابل بین هر دو دانشگاه تاکید شد.
به گفته وی، بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد موسسه فناوری هند در دهلی نو برای انجام پروژه مشترک دکترا و استفاده از اساتید مشترک برای دروس از هر دو دانشگاه و ایجاد امکانات مناسب تحقیق برای دانشجویان دکتری مساعدت نماید تا دانشجویان بتوانند برای گذراندن فرصت مطالعاتی خود به مدت 6 ماه در بهترین آزمایشگاه های این موسسه به تحقیق ادامه دهند.
پروفسور خلیلی تصریح کرد: همچنین با توجه به حرکت رو به رشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مقرر شد تا موسسه فناوری هند در دهلی نو در خصوص ایجاد دوره های مشترک در سطح کارشناسی ارشد و دکتری در علوم فناوری جدید و بین رشته ای با دانشگاه صنعتی بابل همکاری و مساعدت نماید.
موسسه فناوری هند (Indian Institute of Technology) در دهلی نو از دانشگاههای بسیار سطح بالای هند با توان علمی ممتاز است که در رتبه بندی کیو اس در رده 176 در دنیا قرار دارد.
مراکز و آزمایشگاهها و تجهیزات تحقیقاتی نانو این موسسه، با بودجه 8 میلیون دلاری از سوی دولت مرکزی هند تهیه و تجهیز گردیده است و تمامی امکانات برای تولید ذرات نانو و استفاده از آنها در موارد کاربردی و تحقیقات پیشرفته بر روی آنها موجود می باشد.
آساق**267*1144*وحیده دینداری* انتشاردهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید