خانه / آموزشی / جشنواره موسیقی فجر «مهتاب» را به تالار رودکی آورد

جشنواره موسیقی فجر «مهتاب» را به تالار رودکی آوردبه گزارش روز جمعه خبرنگار موسیقی ایرنا، حالا جشنواره موسیقی فجر به روزهای پایانی خود رسیده و با معرفی نامزدهای بخش های مختلف به نوعی بخشی از تب و تاب انتخاب بهترین ها فرو کش کرده است.
گروه هایی که نامزد دریافت جایزه شده اند با انگیزه و قدرت بهتری اجرا می کنند و گروه هایی هم که دستشان از نامزدی و جایزه کوتاه شده تلاش می‌کنند لحظات خوب و خاطره انگیزی را برای مخاطبان خود به یادگار بگذارند.
شامگاه پنجشنبه و در بخش دوم اجراهای مخصوص تالار رودکی گروه مهتاب به آهنگساری احسان ذبیحی پور و خوانندگی مجتبی عسکری اجرای خود را به صحنه برد.
این گروه بخش اول قطعات خود را در دستگاه «همایون» کوک کرد و الحق و الانصاف هم خوب از پس اجراها برآمد. قطعه «می تراود مهتاب»، تصنیف «هیچ مگو»، ساز و آواز، چهار مضراب «سرخوشان» و تصنیف «دلدار» هنر نمایی گروه مهتاب در بخش نخست اجرای خود بود.
این گروه حالا و بعد از چند دقیقه استراحت کوک سازها را از همایون به «نوا» آورد و در این دستگاه نیز میزبانان خود را با پنج تصنیف و قطعه از جمله «تنن تنن»، «در بند تو»، «بی پایان» همراهی کرد.
حالا ساعت از 11 شب هم عبور کرده و نیمه های شب پنجشنبه 28 دی ماه حوالی تالار رودکی، علاقه مندان موسیقی در حال ترک سالن هستند تا زمزمه کنند دنگ ها و نواهایی که مهتاب برای آنها نواخت.
در اجراهای گروه 12 نفره موسیقی «مهتاب» سازهایی چون سنتور، عود، تار، رباب، دف، کمانچه، تنبک و نی استفاده شد.
این گروه که از سال 1375 تشکیل شده است تا کنون آلبوم به خوانندگی هنرمندان چون محمد معتمدی، وحید تاج و بیژن کامکار منتشر کرده است.
تازترین آلبوم گروه موسیقی «مهتاب» به نام «هیچ مگو» که در سال 94 توسط موسسه ماهور منتشر شده، در هفدهمین جشن خانه موسیقی جایزه برتر را برای بهترین خوانندگی و آهنگسازی کسب کرد.
امشب و در آخرین رو از اجراهای تالار رودکی در بخش نخست از ساعت 18:30 گروه موسیقی «لوکا چیارلا» از کشور ایتالیا هنرنمایی خواهد کرد و در نهایت نیز گروه موسیقی «همنوازان دلگشا» حسن ختام اجراهای سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی خواند بود.
سی وسومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از 20 تا 30 دی ماه با اجرای گروه های مختلف موسیقی در تالار وحدت، سالن رودکی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان، برج آزادی و برج میلاد تهران برگزار می شود.
فراهنگ**9246** خبرنگار: علیرضا مرادی*ناشر:کاردانانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید