خانه / آموزشی / ثبت نام 1500 نفر در طرح خادم یار رضوی در کرمان

ثبت نام 1500 نفر در طرح خادم یار رضوی در کرمانسید حسین صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خادم یاران وظیفه ای بس حساس و سنگین دارند و باید در راستای کسب و بهره گیری از این فرصت معنوی بکوشند.
وی بیان کرد: در دوره جدید تولیت آستان قدس موضوع توسعه و گسترش فعالیت های خدمت در خارج از محدوده حرم مطهر بویژه شناسایی و خدمت به محرومین و مستضعفین مدنظر قرار گرفته است.
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی بدو خدمت خادم یاران رضوی جنوب استان کرمان تصریح کرد: توفیق خادمیاری گنج گرانبهایی است که باید قدر آن را دانست.
وی با بیان اینکه یکی از محورهای خدمتی آستان قدس رضوی ترویج فرهنگ وقف و نذر در جامعه است گفت: سنت حسنه وقف یکی از کارها و اقدامات آستان قدس بوده و این فریضه نیز در استان کرمان در بین مردم بخوبی رایج شده است.
صابری افزود: خادمیاران رضوی در بخش های فرهنگی، بهداشتی و درمانی، آموزشی و مذهبی به محرومان و مستضعفان ارائه خدمت خواهند کرد.
وی بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ رضوی و اشاعه فرهنگ کتابخوانی در فصل پاییز به همت دفتر نمایندگی آستان قدس در استان کرمان یک هزار جلد کتاب علمی و تخصصی در بین دانشگاه های پیام نور جنوب شهرستان های جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، نرماشیر، منوجان و رودبارجنوب توزیع خواهد شد.
نخستین دوره آموزشی بدو خدمت خادم یاران رضوی جوب استان کرمان با حضور بیش از 100 نفر از مشتاقان خدمت به بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) در تالار دانشگاه آزاداسلامی جیرفت برگزار شد.
این خادمیاران رضوی پس از گذراندن این دوره آموزشی و تکمیل پرونده و تائید گزینش به مدت 6 ماه بصورت آزمایشی در شهرستان های محل سکونت خود مشغول فعالیت خواهند شد.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7437/3029انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید